Fırat Üniversitesi Obs

Fırat Üniversitesi öğrenci duyuruları yapmak akademik takvim, ders notları gibi bilgileri duyurmak için internet sitesi kullanmaktadır. Öğrenciler notlarını ve diğer duyuruları kendi sayfalarına girerek öğrenebilirler. Fırat üniversitesi obs giriş için gerekli bilgiler aşağıda mevcuttur.

Fırat Üniversitesi

fırat üniversitesi obs giriş

Fırat Üniversitesi Obs Giriş

Fü obs giriş yapabilmek için, kullanıcı adı ve parola gereklidir. Şifrenizi unuttuysanız  şifremi unuttum butonuna tıklayarak kullanıcı adını girdikten sonra  güvenlik doğrulaması seçmeniz gerekmektedir. Daha önce sisteme kaydedilmiş cep telefonu numaranıza ya da e posta adresinize gönderilen kod ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Şifrenizi değiştirmek istiyorsanız eğer şifre değiştir butonuna tıklayarak kullanıcı adı, mevcut parola ve yeni parolayı girerek şifrenizi değiştirebilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamanız halinde öğrenci işleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Fırat Üniversitesi Hakkında

Fırat obs 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle 16 Fakülte, 1 Devlet Konservatuvarı, 2 Yüksekokul, 9 Meslek Yüksekokulu, 4 Enstitü ve 24 Araştırma Merkezi ile hizmet vermektedir. 9523 ön lisans öğrencisi, 30.803 lisans öğrencisi ve 5339 yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır. Toplamda 45.665 öğrencisine eğitim öğretim hizmeti vermektedir. 1862 akademik kadrosu ve 1512 idari personeli ile, genç nesillerin gelişimine katkı sağlamaktadır.

Bilimsel ve etik değerleri önemseyen, eğitim ve araştırma alanında çalışkan ve nitelikli, mesleki anlamda kendini sürekli geliştiren sorumluluk bilinci yüksek bireyler yetiştirmeyi amaçlayan Fırat Üniversitesi, ulusal ve uluslararası alanda gelişmeyi önemsemektedir. Ulusal ve uluslararası düzeyde teknoloji, bilim ve sanat üretmeyi ve ülkemizin gelişimine katkıda bulunmayı amaç edinmiş ve bu uğurda çaba sarf etmiştir.

Topluma hizmeti önemseyen, eğitim, teknoloji ve araştırma alanlarında değişim ve gelişime öncülük etmeyi amaçlayan, sonuç odaklı projeler üreten saygın bir üniversitedir. Bölgesel gelişime katkı sağlayan, bu anlamda çeşitli projeler üreten bir üniversite olan Fırat Üniversitesi, gençlerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer almayı başarmıştır.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Fırat Üniversitesi temel eğitim dili Türkçedir.

İletişim Bilgileri

Fırat Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Telefon: 90 (424) 237 00 00

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Telefon: 90 (424) 212 89 72

Fax: (0424) 237 00 80

E-Posta: oidb@firat.edu.tr

Fırat üniversitesi obs giriş için gerekli olan şifreyi unuttuysanız aşağıdaki bağlantıdan yeni bir şifre alabilirsiniz.

https://jasig.firat.edu.tr/cas/login?execution=e2s1&_eventId=forgotPassword&service=https://obs.firat.edu.tr/oibs/ogrenci

Leave a Comment