İstanbul Medeniyet Üniversitesi İmü Obs Giriş

İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrenci notları ve akademik takvim gibi bilgileri duyurmak için internet sitesi kullanmaktadır.  Ders materyalleri ve öğrenci notları ile ilgili birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. İmü obs giriş işlemi için gereken bilgiler yazının devamındadır.

İstanbul Medeniyet Obs

İmü Obs Giriş

İmü obs giriş için kullanıcı adı ve şifre gereklidir. Sisteme giriş yapamıyorsanız şifre sıfırlama işlemi ile şifrenizi değiştirebilirsiniz. TC kimlik numarası, doğum tarihi, seri numarası gibi sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde girerseniz şifrenizi sıfırlayabilir ya da parola hatırlatma işlemini yapabilirsiniz.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hakkında

İstanbul Medeniyet Üniversitesi  21 Temmuz 2010 tarihinde İstanbul’un Anadolu yakasında yerleşmiş olan bir Devlet üniversitesidir.

Üniversitede 10 fakülte, 2 yüksekokul ve 1 enstitü ve 14 uygulama ve araştırma merkezi ile 5 ofis ve 8 koordinatörlükten oluşmaktadır.

Uluslararası bir üniversite kimliğiyle öne çıkan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Erasmus, Mevlana ve Farabi değişim programlarına üye olup dünyadaki birçok üniversiteyle de uluslararası işbirliği anlaşmaları bulunan bir üniversitedir.

Genç ve dinamik bir akademik kadroya sahip olması nedeniyle öğrencilerine gerek akademik gerekse sosyal hayatlarında tüm mensuplarıyla eğitimleri süresi boyunca tam destek sunmaktadır. İyi yetişmiş genç bir nesil ülkenin geleceğini etkilediği düşüncesiyle, öğrencilerin kaliteli eğitim almaları için tüm imkanlarını kullanan bir üniversitedir.

İstanbul’un her iki yakasına da metro, metrobüs ve otobüs gibi farklı toplu taşıma araçlarıyla hızlı ve rahat ulaşım imkanı bulunan bir üniversitedir. Devlet Üniversitesi olduğu için eğitim ücretsizdir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Eğitim dilleri olarak;  İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçedir.

İletişim Bilgileri

 İstanbul Medeniyet Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Güney Yerleşkesi

Dumlupınar Mahallesi D-100 Karayolu No:98 Kadıköy/İSTANBUL

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Kuzey Yerleşkesi

Ünalan Mah. Ünalan Sok. D-100 Karayolu Yanyol 34700 Üsküdar/İstanbul

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Kartal Cevizli Yerleşkesi

Atalar Mh. Şehit Hakan Kurban Cd. 34862. Kartal / İstanbul

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tuzla Orhanlı Kampüsü

Fatih Mahallesi, 34956 Tuzla / İstanbul

Leave a Comment