Cu Obs Sivas Cumhuriyet Üniversitesi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ders materyalleri portalı için internet sitesi kullanmaktadır.  Ders materyalleri ve öğrenci notları ile ilgili birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Cu obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Cumhuriyet Üniversitesi

cu obs giriş

Cu Obs Giriş

Cu obs giriş için kullanıcı adı ve şifre gereklidir. Kullanıcı adı bölümüne öğrenci numaranızı girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi üzerinden de giriş yapılabilmektedir. Şifrenizi unuttuysanız ya da şifrenizi sıfırlamak istiyorsanız eğer, şifre sıfırlama butonuna tıklayarak işleme başlayabilirsiniz. Bu aşamada TC kimlik bilgileri ya da e posta bilgileri ile şifrenizi sıfırlama seçenekleri bulunmaktadır. TC kimlik numarası, öğrenci numarası, doğum tarihi, anne adı, baba adı ve sınıfı gibi bilgileri doğru bir şekilde girerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Yine sistemde kayıtlı olan e posta adresini kullanarak ta şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Hâlâ sorun yaşarsanız öğrenci işleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hakkında

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi  yüzölçümü bakımından ülkemizin ikinci büyük şehri olan Sivas’ta kurulan bir üniversitedir. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 50. Yılı anısına , 1974 yılında 11000 dönüm arazi üzerinde kurulmuş büyük bir üniversitedir. 1974 yılında Tıp Fakültesi ile eğitime başlayan Cumhuriyet Üniversitesi, günümüzde bünyesinde 17 Fakülte, 4 Enstitü, 1 devlet konservatuarı, 5 Yüksekokul, 14 Meslek Yüksekokulu ile 54.988 öğrenciye eğitim öğretim hizmeti vermektedir.

Bölgenin ve ülkenin kalkınmasına katkı sağlamak için genç nesillerin yetiştirilmesine önem veren Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bu doğrultuda yoluna devam etmektedir. Özellikle teknoloji konusunda ilerlememiz için çalışmalar yürütmektedir. Bilgiyi üreten ve kullanan genç nesiller ile parlak bir gelecek inşa etmek için çaba göstermektedir. Uzman akademik kadrosu ve idari personeli ile tüm öğrencilerine iyi bir eğitim öğretim hayatı sunmaktadır.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Eğitim dilleri olarak;  Erciyes Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçedir.

İletişim Bilgileri

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Belge Geçer: +90 346 487 00 00

Telefon: +90 346 219 11 10

E-Posta: basinyayin@cumhuriyet.edu.tr

Kep: cumhuriyetuniversitesi@hs01.kep.tr

Adres: Sivas Cumhuriyet Üniversitesi

58140 KAMPÜS/SİVAS

Leave a Comment