Beykent Üniversitesi

İstanbul gibi oldukça kalabalık ünlü bir şehirde konumlanan Beykent Üniversitesi nerede sorusu, üniversite tercih dönemlerinde araştırılan konulardan birisini oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra üniversitesi ile ilgili detaylı araştırmalar söz konusu tercih dönemi içerisinde sık sık yapılmaktadır. Buna göre bakıldığında sizler de Beykent Üniversitesi hakkında araştırmalar gerçekleştiriyorsanız, bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Beykent Üniversitesi Taban Puanları

Üniversite çağındaki çoğu öğrencinin takip ettiği konulardan birisi de üniversitelerin taban puanları olarak karşımıza çıkmaktadır. Beykent Üniversitesi taban puanları da bu konulardan birisi olarak görülmektedir. Buna göre bakıldığında söz konusu üniversitenin taban puanları diğer tüm üniversitelerde de olduğu gibi bir önceki yıl üniversiteye giriş yapmış öğrenciler tarafından belirlenmektedir.

Bir önceki yıl üniversiteye giriş yapan öğrencilerin bölümlerin taban puanlarını belirlemesi genellikle artış ya da azalış yönünde gerçekleşmektedir. Bunun sonucunda ise bir sonraki yıl ilgili üniversiteye girecek olan aday öğrenciler, belirlenen son puanları temel alarak tercihlerini gerçekleştirmektedir.

Aşağıdaki bağlantıdan taban puanlarına ulaşabilirsiniz.

https://www.beykent.edu.tr/docs/default-source/aday/2022-2023-egitim-ogretim-yili-kontenjan-ve-taban-puanlari-lisans.pdf?sfvrsn=42b719eb_2

beykent üniversitesi akademik takvim

Beykent Üniversitesi Akademik Takvim

Her üniversitede olduğu gibi akademik takvim de yeni dönemin başlaması halinde ilgili resmi web sayfası içerisinde yayınlanmaktadır. Buna göre bakıldığında üniversitesi öğrencileri kayıt yenileme haftalarının ne zaman olduğunu söz konusu bu takvimi takip edip indirerek öğrenebilmektedir.

Aşağıdaki bağlantıdan akademik takvime ulaşabilirsiniz.

https://lisansustu.beykent.edu.tr/akademik-takvim

Beykent Üniversitesi Öğrenci Girişi

Hemen hemen her yıl birçok öğrencisinin İstanbul Beykent Üniversitesi’ne girdiği bilinmektedir. Bunun sonucuna göre bakıldığında  öğrenci girişinin oldukça aktif olduğu karşımıza çıkmaktadır. Beykent obs sayfasından öğrenci bilgi sistemine girebilirsiniz.

Öğrenciler üniversitelere kayıt olduktan sonra üniversitenin öğrenci bilgi sistemlerini kullanarak girişlerini aktifleştirmektedir. Söz konusu bu platform aracılığı ile derslerini seçebilmekte ve kayıtlarını güncel tutmaktadır.

beykent üniversitesi öğrenci sistemi

Beykent Üniversitesi İletişim

Söz konusu Beykent Üniversite iletişim bilgileri resmi web sayfasında bulunmaktadır. Üniversitenin resmi web sayfası açıldıktan sonra sağ üst köşede yer alan iletişim butonuna tıklanması gerekmektedir.

Üniversitenin farklı semtlerde kampüslerinin bulunmasından dolayı, Beykent Üniversitesi iletişim bilgilerini araştırmakta olan kişi, istediği kampüsün iletişim bilgilerini site aracılığı ile kolay bir şekilde bulabilmektedir. Söz konusu bu bilgiler ile ister telefon yolu ile isterse de e – mail yolu ile üniversitenin ilgili kampüsü ile iletişim kurulabilmektedir.

  • info@beykent.edu.tr
  • 4441997

Beykent Üniversitesi Nerede

Yukarıda da değindiğimiz gibi İstanbul şehrinde tek bir kampüs halinde değildir. Söz konusu üniversitenin tam tamına 4 farklı kampüsünün olduğu bilinmektedir. Buna göre bakıldığında ise kampüsleri ve adres bilgileri şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Ayazağa – Maslak Yerleşkesi  kampüsü, söz konusu üniversitenin ilk kampüsü olarak Ayazağa sıralanabilmektedir. Söz konusu bu kampüs Sarıyer – Ayazağa mahallesinde yer almaktadır.
  • Beylikdüzü Yerleşkesi, bir diğer kampüsü Beylikdüzü yerleşkesidir. Söz konusu bu kampüs Büyükçekmece’de yer almaktadır.
  • Hadımköy Yerleşkesi, Üniversitesi’nin bir diğer kampüsü de Hadımköy yerleşkesidir. Söz konusu bu kampüs ise Esenyurt içerisinde Akçaburgaz mahallesi içerisinde yer almaktadır.
  • Taksim Yerleşkesi,  Üniversitesi’nin son yerleşkesi de Taksim yerleşkesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu bu kampüs adından da anlaşılacağı gibi Taksim içerisinde Cihangir mahallesinde yer almaktadır.

Beykent Üniversitesi Öğrenci İşleri

Diğer üniversitelerde olduğu gibi öğrenci işlerinin başı olarak sayılan öğrenci işleri daire başkanlığı merkez kampüs sınırları içerisinde yer almaktadır. Söz konusu bu birim öğrencilerin tüm dosya ve evrak işlerinin kolay bir şekilde ilerleyebilmesi ve öğrencilerin sorunlarının kolay bir şekilde çözüme kavuşturulması için işleyiş göstermektedir. Buna göre bakıldığında öğrencilerin eğitim hayatları bu birim ile sorunsuz işlemektedir.

Leave a Comment