Obs Iğdır

Iğdır Üniversitesi bilgi girişleri için öğrenci bilgi sistemi ile hizmet vermektedir. Akademik takvim ve öğrenci notları gibi birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden öğrencilerine duyurmaktadır. Iğdır obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantı kullanılabilir.

Iğdır Üniversitesi

Iğdır Obs

Iğdır Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Ön lisans ya da Lisans öğrencisi iseniz sistemi kullanabilmek için öncelikle giriş yapmanız gerekmektedir. Öğrenci numarası ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. Öğrenci numaranızı bilmiyorsanız öğrenci no öğrenme linki tıklanarak öğrenmek mümkündür. Öğrenci numaranızı TC kimlik numarası ve baba adınızı girerek öğrenebilirsiniz. Ayrıca E devlet sistemi ile giriş yapabilmekte mümkündür. Şifrenizi unuttuysanız şifre sıfırlama butonuna tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bunun için TC kimlik numarası, doğum tarihi, anne adı, baba adı ve sınıfı gibi bilgileri girerek şifre sıfırlama işlemini başarı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi e posta adresi ile de yapabilmek mümkündür. E posta adresi ve öğrenci numaranızı girerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

obs ığdır

Iğdır Üniversitesi Hakkında

Iğdır Üniversitesi, 2008 yılından bu yana, gerek fiziksel gerekse akademik anlamda kuruluş evresini büyük oranda tamamlayan ve bugün itibariyle, 10 fakülte, 1 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 1 lisansüstü eğitim enstitüsü, 23 uygulama ve araştırma merkezi bulunan bir üniversitedir. Bunun yanında toplam 466 akademik, 200 idari, 164 yardımcı personeli ve 4568 ön lisans, 4839 lisans, 1523 yüksek lisans ve 70 doktora öğrencisi olmak üzere toplam 11000 öğrencisi ile bölgesel olarak ve Türkiye genelinde saygın üniversitelerinden biri olma yolunda emin ve kararlı adımlarla ilerlemektedir.

Iğdır Üniversitesi ülkemizin en genç üniversitelerinden birisidir. Hayata geçirdiği ve devam etmekte olan projeleriyle hızla büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir. Bu anlamda, yakın zamanda hayata geçirilen önemli projelerden birisi olan ve 2016 yılında hizmete açılan Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi bulunmaktadır. Sahip olduğu modern ve teknik cihazlarla merkez, gerek Üniversitenin gerekse bölge üniversitelerindeki araştırmacıların faydalandıkları büyük bir araştırma laboratuvarı durumundadır.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Iğdır Üniversitesi temel eğitim dili Türkçedir.

İletişim Bilgileri

Iğdır Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü

Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü, 76000 Iğdır / Türkiye

Tel: +90476 223 0010

Leave a Comment