Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Isparta Obs Giriş

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi bilgi girişleri için öğrenci bilgi sistemini kullanılmaktadır.  Akademik takvim ve öğrenci notları gibi birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Isparta obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Isubü Giriş

Isparta Obs

Isıbü Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Ön lisans ya da Lisans öğrencisi iseniz sistemi kullanabilmek için öncelikle giriş yapmanız gerekmektedir. Öğrenci numarası ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. Öğrenci numaranızı bilmiyorsanız eğer, öğrenci no öğren bağlantısını tıklayarak öğrenci numaranızı öğrenebilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız şifremi unuttum butonuna tıklayarak, TC kimlik numarası ya da kullanıcı adınız ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

ısparta obs

 

 

 

 

 

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Hakkında

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 1992 yılında kurulan Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesinde bulunan 4 Fakülte, 2 yüksekokul, 17 meslek yüksekokulunun Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesinden ayrılarak yeni kurulan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne bağlanması ile kurulmuştur. Günümüzde toplam,  17 meslek yüksekokulu, 5 fakülte ve 3 yüksekokuldan oluşmaktadır.

Hedefleri arasında  Türkiye’ye ve  Isparta’ya katma değer oluşturmak vardır. Öğrencilerine  artı değerler kazandırarak iş arayan değil, iş için aranan nitelikli elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Sanayi ile barışık ortak işler yürütebilmeyi, sanayi ve tarım başta olmak üzere tüm sektörlerle iç içe olmayı sağlayacak proje ve  çalışmalar yapmaktadır. Uygulamaya dayalı eğitim konseptiyle yükseköğretim hizmeti sunmaktadır.

Uygulamalı eğitime, oldukça önem vererek, sektörde iş arayan değil; aranan insan kaynağı yetiştirmeyi planlamaktadır. Nitelikli bir nesil yetiştirerek hem bölgenin hem de ülkenin gelişmesine katkı sağlamak için çaba göstermektedir. Eğitimli ve uzman akademik kadrosu ile öğrencilerine güzel bir gelecek vermek için çalışmaktadır.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi temel eğitim dili Türkçedir.

İletişim Bilgileri

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 32200 Bahçelievler Mah. 102. Cad. No:24 ISPARTA

Rektörlük Santral

Telefon: +90 (246) 214 60 00

Faks.     : +90 (246) 228 30 06

Her türlü soru için Telefon numarası: 0 246 214 6177 – 6183

Isparta Obs Sıkça Sorulan Sorular

Isparta Obs Öğrenci numaramı unuttum

Sisteme giriş için gerekli olan öğrenci numaranız yoksa veya öğrenci numaranızı unuttuysanız aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.
https://obs.isparta.edu.tr/Public/OGRNoBul.aspx

Öğrenci şifremi unuttum

Isubü öğrenci bilgi sistemine giriş için gerekli olan öğrenci şifrenizi unuttuysanız aşağıdaki bağlantıdan yeni bir şifre alabilirsiniz.
https://obs.isparta.edu.tr/Public/SifreDegistir.aspx

Leave a Comment