Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çomü Ubys

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrenci duyuruları yapmak akademik takvim ve ders notları gibi bilgileri duyurmak için üniversite bilgi yönetim sistemi kullanmaktadır. Öğrenciler ders notu gibi duyuruları kendi sayfalarına girerek öğrenebilirler. Çomü ubys giriş için gerekli bilgiler aşağıda mevcuttur.

Onsekiz Mart Ubys

Çomü Ubys giriş

Çomü Ubys 

Çomü ubys giriş yapabilmek için, kimlik numarası ve parola gereklidir. Ayrıca e devlet ile de giriş yapmak mümkündür. Sisteme giriş yapamıyorsanız eğer, “giriş yapamıyor musunuz” butonuna tıklayarak parola sıfırlama işlemlerini yapabilirsiniz. TC kimlik numarası, telefon numarası, doğum tarihini ardından, seri no gibi sizden istenen bilgileri doğru girdiğiniz takdirde parolanız cep telefonu numaranıza gönderilecektir. Bu parola ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hakkında

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, kaliteye önem veren, yenilikçi bir üniversite olma misyonuyla yola çıkmıştır. Alanında öncü ve girişimci bireyler yetiştirerek ülkenin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamıştır. Uygulamaya dönük Ar-ge çalışmalarıyla projeler üreterek disiplinli çalışmalar yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası alanda güçlü ve bilinen bir üniversite olmak için, özgürlükçü, yenilikçi ve kaliteli araştırmalarla gelişmeyi hedeflemektedir.

Bulunduğu değerli coğrafya içinde, geçmişine bağlı ve geleceğe yön veren bireyler yetiştirmeye önem veren bir üniversitedir. Bugüne kadar elde ettiği bütün değerler ve kazanımlar ile kaliteli bir üniversite olma yolunda ilerlemektedir.

Çanakkale OnSekiz Mart Üniversitesi 2020 itibariyle, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, 18 Fakülte, 4 Yüksekokul,  43 Araştırma ve Uygulama Merkezi, 14 Meslek Yüksekokulu 112117 mezun, 48786 öğrenci, 1922 akademik personel, 749 idari personel ile eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerine devam etmektedir.

3 Temmuz 1992 tarihinde kurulan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bugün geldiği noktada gelişmiş ve giderek gelişmeye devam eden bir üniversitedir. Geçmişten bugüne edindiği tecrübeler ile eğitim öğretim çalışmalarına yürütmektedir.

çomü ubys

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi temel eğitim dili Türkçedir.

İletişim Bilgileri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi – ÇANAKKALE / TÜRKİYE

Mail: rektorluk@comu.edu.tr

Telefon: +90 (286) 218 00 18

Leave a Comment