Amasya Obs

Amasya Üniversitesi bilgi girişleri için öğrenci bilgi sistemi ile kullanarak hizmet veren bir üniversitedir. Akademik takvim ve öğrenci notları gibi birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden öğrencilerine duyurmaktadır. Amasya obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantı kullanılabilir.

Amasya Üniversitesi

Amasya üniversitesi obs

Amasya Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Ön lisans ya da Lisans öğrencilerinin  sistemi kullanabilmesi için öncelikle giriş yapması gerekmektedir. Öğrenci numarası ve şifre ile giriş yapabilmek mümkündür. Öğrenci numarasını bilmiyen öğrenciler öğrenci no öğrenme linkine tıklayarak öğrenebilirler. Öğrenci numarasını, TC kimlik numarası ve baba adını girerek öğrenebilirler. Ayrıca E devlet sistemi ile giriş yapabilmekte mümkündür. Şifrenizi unuttuysanız şifre sıfırlama butonuna tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bunun için TC kimlik numarası, doğum tarihi, anne adı, baba adı ve sınıfı gibi bilgileri girerek şifre sıfırlama işlemini başarı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi e posta adresi ile de yapabilmek mümkündür. E posta adresi ve öğrenci numaranızı girerek şifrenizi sıfırlayabilme seçeneğide bulunmaktadır.

Amasya Üniversitesi Hakkında

Amasya Üniversitesi, deneyimli, dinamik ve yetkin öğretim kadrosuna sahip bir üniversitedir. Ulusal ve uluslararası saygınlığa sahip, bölgesiyle, sanayisiyle, sivil toplum örgütleriyle beraber hareket eden, paydaşlarıyla bütünleşmiş, yeniliklere açık çağdaş bir üniversite olma yolunda hızla büyümeye devam etmektedir. Marka bir üniversite olmak, hep beraber parlak bir gelecek kurmak için çaba harcayan, genç nesillerin bilgiyi üreten ve kullanan birer yetişkin olmazları için projelere geliştiren bir üniversitedir. Amasya Üniversitesi kısa bir sürede önemli mesafeler kaydetmiş bir üniversitedir.

Amasya Üniversitesinde öğrenen organizasyon modeli ile kaliteli eğitim verilmektedir. Kalite odaklı işleyen bir yönetim sistemi hâkim olduğu için katılımcı bir anlayışa sahip kurumsal değerler inşa edilmektedir. Bu bağlamda, Uluslararası standartlarda bir Üniversite olabilme yolunda eğitim ve araştırma siyaseti ulusal politikalar ile uyumlu bir şekilde ülkemize en yüksek yararı sağlamaya odaklanarak kurgulanmaktadır. Eğitim öğretim programları ile  sorgulayan, araştıran, eleştiren, sorumluluk sahibi, inisiyatif kullanabilen, empati yeteneği gelişmiş bireyler yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Amasya Üniversitesi temel eğitim dili Türkçedir.

İletişim Bilgileri

Amasya Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Akbilek Mah. Hakimiyet cad. No:4/3   Amasya / Türkiye

TEL: 0 (358) 211 50 05

 FAX: 0 (358) 218 01 04

Leave a Comment