Fü Obs

Fırat Üniversitesi bilgi girişleri yapmak için internet sitesi kullanılmaktadır.  Akademik takvim ve öğrenci notları gibi birtakım önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Fırat Üniversitesi kısaltma olarak Fü diye geçmektedir. Fü obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Fırat Üniversitesi Obs

Fü Obs Giriş

Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulunuzun size ait olarak vermiş olduğu kullanıcı adı ve parolayı kullanarak öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi kullanılarak ta giriş yapabilmek mümkündür. Eğer şifrenizi unuttuysanız ya da sayfanıza giremiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Öğrenci bilgi ekranında bulunan şifremi unuttum ya da şifremi değiştir bağlantısına tıklayarak işleme başlayabilirsiniz. Kullanıcı adını girmenizin ardından sizden güvenlik doğrulaması istenecektir. Sisteme kayıtlı cep telefonu numaranız ya da e-posta adresinizde dilediğinizi girerek, size gönderilen doğrulama kodunu ekrana yazmanız istenecektir. Kodu doğru bir şekilde yazmanızın ardından şifrenizi güvenle yenileyebilirsiniz. Yenildiğiniz şifreniz ile obs sayfasına giriş yapabilirsiniz. Ayrıca yaşadığınız herhangi bir sorun karşısında öğrenci işleri birimine başvurmalısınız.

fü obs giriş

Fırat Üniversitesi Hakkında

Fırat Üniversitesi eğitim, öğretim ve araştırma alanında nitelikli, bilimsel ve etik değerlere öncelik veren ve mesleki alanda kendini sürekli geliştiren genç nesil yetiştirmeyi kendine amaç edinmiştir. Sosyal sorumluluk bilincine sahip, bilim, sanat ve teknoloji alanında üretken ve ülke gelişimine katkıda bulunmayı görev edinmiştir. Ulusal ve uluslararası projeler üreten ve topluma hizmet eden saygın bir yere sahiptir.

Fırat Üniversitesi bünyesinde; 16 Fakülte, 1 Devlet Konservatuvarı, 2 Yüksekokul, 9 Meslek Yüksekokulu, 4 Enstitü ve 25 Araştırma Merkezi barındırmaktadır. 9.523 ön lisans, 30.803 lisans ve 5.339 lisansüstü olmak üzere toplam 45.665 öğrenci 1.862 akademik, 1.511 idari personel ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Eğitim dilleri olarak;  Fırat Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçe’dir.

İletişim Bilgileri

 Fırat Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Üniversite, Fırat Üniversitesi, 23119 Elâzığ Merkez/Elazığ

Telefon: (0424) 237 00 00

Web: www.fırat.edu.tr

Fü obs giriş sayfasının internetteki diğer aranma adı Fırat obs giriş sayfasıdır. İki arama sonucu da aynı siteye çıkmaktadır.

Leave a Comment