Fırat Obs

Fırat Üniversitesi bilgi girişleri için internet sitesi kullanılmaktadır.  Akademik takvim ve öğrenci notları gibi birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Fırat obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Fırat Üniversitesi Obs

Fırat Obs Giriş

Fırat Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulunuzun size ait olarak vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi kullanılarak ta giriş yapabilmek mümkündür. Eğer şifrenizi unuttuysanız ya da sayfanıza giremiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Sistemde kayıtlı olan cep telefon numaranız ile giriş yaparak, parola unutma işlemlerinde şifrenizi sıfırlayabilir veya güncelleyebilirsiniz. Şifre işlemleri esnasında kullanıcı adınızı, sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı ve belirleyeceğiniz yeni şifrenizi girmeniz gerekecektir. Bu işlemin sonunda cep telefonunuza bir onay kodu gelir. Siz bu onay kodunu girerek  işlemi tamamlayabilirsiniz. Eğer şifre güncelleme işleminde herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız  birim öğrenci işleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

fırat obs giriş

Fırat Üniversitesi Hakkında

Fırat Üniversitesi Köklü bir geçmişe sahiptir. Zengin bir kültür hayatı bulunan Elazığ’da eğitim ve öğretime başlamıştır. Daha sonra Elazığ’ın ilçeleri başta olmak üzere, Muş, Bingöl ve Tunceli illeri ile Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde yükseköğretim kurumları açtı. Aynı zamanda lisansüstü faaliyetleri ile üniversitelere eleman yetiştirdi böylece Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yükseköğretimin gelişimine önemli ölçüde katkı sağlayan bir yükseköğretim kurumu haline gelmiştir.

Fırat Üniversitesi eğitim-araştırma alanında nitelikli, mesleki alanda kendini sürekli geliştiren, bilimsel ve etik değerlere öncelik veren, sosyal sorumluluk bilincine sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlamıştır.

Ülkemizin gelişimine katkıda bulunmayı, bu doğrultuda ulusal  ve uluslararası düzeyde bilim, sanat ve teknoloji üretmeyi görev olarak üslenmiştir.

Eğitim, araştırma, teknoloji ve topluma hizmet alanlarında değişim ve gelişime öncülük eden, rekabetçi ve sonuç odaklı ulusal ve uluslararası projeler üreten saygın bir araştırma üniversitesi olmaktır. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Fırat Üniversitesi bünyesinde;
16 Fakülte,
1 Devlet Konservatuvarı, 2 Yüksekokul,
9 Meslek Yüksekokulu,
4 Enstitü,
24 Araştırma Merkezi bulunmaktadır. Fırat Üniversitesi’nde;  5.339 lisansüstü, 9.523 ön lisans, 30.803 lisans ve olmak üzere toplam 45.665 öğrencisi bulunmaktadır. Ayrıca 1.862 akademik, 1.511 idari personel ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Eğitim dilleri olarak;  Fırat Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçe’dir.

İletişim Bilgileri

 Fırat Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Fırat Üniversitesi 23119 Elazığ/Merkez

 Telefon:04242370000

Fırat obs giriş sayfasının diğer bir adı Fü obs olarak geçmektedir. İki arama sonucunda da aynı siteye giriş yapılmaktadır.

Leave a Comment