Yalova Üniversitesi

Ülkemizde devlet üniversitelerinden birisi olarak bilinen Yalova Üniversitesi bölümleri, üniversite tercih dönemi içerisinde araştırılan konular arasında görülmektedir. Buna ek olarak Yalova Üniversitesi’nin tüm detayları sözü geçen bu dönem içerisinde araştırılan bir diğer konu olarak karşımıza çıkmaktadır. 2008 yılı itibari açılan söz konusu bu üniversite birçok bölüm içerisinde eğitim verdiği karşımıza çıkmaktadır. Buna göre bakıldığında sizler de Yalova Üniversitesi hakkında araştırmalar gerçekleştiriyorsanız, bu yazımız içerisinde detayları bulabilirsiniz.

yalova üniversitesi

Yalova Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi

Öncelikle Yalova Ubs diğer üniversitelerde de olan bir sistem olduğu bilinmektedir. söz konusu bu sistem aracılığı ile öğrenciler yeni dönem kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Buna ek olarak öğrenciler söz konusu bu sistem ile mevcut olan akademik durumlarını gözlemleyebilmektedir. Aynı zamanda sınav sonuçlarını görebilir ve transkript takibini gerçekleştirebilmektedir.

OBS içerisinde sadece öğrenci girişleri yapılmamaktadır. Söz konusu üniversitenin akademik personelleri de bu sistemi kullanmaktadır. Bu açıdan bakıldığında OBS üniversite için gerekli olan uygulamalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yalova Üniversitesi Akademik Takvim

Her yıl ve her yeni akademik dönem içerisinde yayınlanan takvimlerden birisi de akademik takvim olarak görülmektedir. Söz konusu Yalova Üniversitesi akademik takvimde içinde bulunduğumuz söz konusu bu yeni akademik dönem içerisinde yayınlanmıştır.

İlgili üniversitenin akademik takvimini takip etmek isteyen Yalova Üniversitesi öğrenci ve personelleri, üniversitenin resmi web sayfası içerisinde bulabilir ve cihazlarına indirebilmektedir.

Akademik takvim için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://oidb.yalova.edu.tr/Page/Icerik/2021-2022%20akademik-takvim

yalova üniversitesi bölümleri

Yalova Üniversitesi Bölümleri

Üniversite tercih dönemleri içerisinde sık araştırılan konulardan birisi de tabi ki üniversitelerin eğitim verdikleri bölümler şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Yalova Üniversitesi bölümleri de bu sebepten dolayı merak edilmektedir. Buna göre bakıldığında söz konusu üniversite içerisinde diğer devlet üniversitelerinde olduğu gibi hemen hemen her alanda eğitim verilmektedir.

Yalova Üniversitesi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyen bireyler, ÖSYM’nin web sitesinde yayınlanan listeye bakabilir. Söz konusu bu liste içerisinde Yalova Üniversitesi’nin hangi bölümler üzerine eğitim verdiği açıklanmaktadır. Buna ek olarak söz konusu üniversitenin bölümlerinin taban puanları da ilgili listede yer almaktadır.

Aşağıdaki sayfadan taban puanlarına ulaşabilirsiniz.

https://yokatlas.yok.gov.tr/lisans-univ.php?u=1099

Yalova Üniversitesi Öğrenci Girişi

Günümüzde Yalova Üniversitesi öğrenci girişinin aktif bir şekilde gerçekleştirildiği bilinmektedir. Söz konusu bu öğrenci girişlerinin ister Yalova ili içerisinden olsun ister ülkenin dört bir yanından olsun sürekli ve aktif bir şekilde olduğu karşımıza çıkmaktadır.

Üniversite tercih dönemleri içerisinde ilgili üniversiteler detaylı bir şekilde araştırılmakta ve öğrenciler belirlenen ve öğrenilen detaylara göre üniversite tercihlerini gerçekleştirmektedir. Bunun sonucunda ise üniversitelere öğrenci girişi yapılmaktadır.

Yalova Üniversitesi de söz konusu bu tercih dönemi içerisinde oldukça sık tercih edilen üniversiteler arasında görülmektedir. gerek büyükşehirlere olan yakınlığı gerekse de sahip olduğu olanakları ile birçok öğrenci Yalova Üniversitesi’ni tercih etmektedir.

yalova üniversitesi öğrenci işleri

Yalova Üniversitesi Yüksek Lisans

Günümüzde lisan eğitimi tamamlandıktan sonra birçok öğrenci yüksek lisans hayatlarına devam etmek istemektedir. Söz konusu bu yüksek lisans eğitimi birçok öğrencinin hayali olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğrenciler yüksek lisans eğitimlerine devam ederek belirli bir alan üzerine uzmanlaşmak istemekte ve bunun sonucu olarak da ufuklarını açmayı düşünmektedir.

Özellikle eğitim hayatlarının yanı sıra mesleki hayatlarına akademisyen olarak devam etmek isteyen bireylerin ilk tercih edecekleri düşünce de yüksek lisans eğitimi şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Yalova Üniversitesi yüksek lisans programları da bu şekilde düşünen öğrenciler tarafından takip edilmektedir. Hemen hemen her alanda yüksek lisans eğitimi verebilen Yalova Üniversitesi, alanında uzman olmak isteyen ve şartları sağlayan tüm öğrencilerini bu eğitime dahil etmektedir.

Leave a Comment