Necmettin Erbakan Üniversitesi

Günümüzde sahip olduğu güçlü ve her konuda yetenekli akademik kadrosu ile Necmettin Erbakan üniversitesi taban puanları gün geçtikçe yükselmektedir. Söz konusu üniversite içerisinde öğrenci merkezi alınmakta ve yapılan planlar öğrenci merkezli olarak tasarlanmaktadır. Aynı zamanda köklü bir geçmişe sahip olan Necmettin Erbakan üniversitesi içerisinde diğer devlet üniversitelerinde olduğu gibi ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarda eğitimler verilmektedir. Buna göre bakıldığında sizler de Necmettin Erbakan üniversitesi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Taban Puanları

Necmettin Erbakan Üniversitesi Taban Puanları

Ülke bilimi içerisinde önemli katkıları olan taban puanları her yıl yerleşen öğrencilerin puanlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Puanlarda olan bu değişiklik artış ile azalış olarak farklılık göstermektedir. Söz konusu üniversitenin taban puanları belirli siteler aracılığı ile yayınlanıyor olsa da doğru bilgiler ÖSYM’nin resmi web sitesi içerisinde paylaşılmaktadır. Buna göre bakıldığında güncel taban puanları sözü geçen bu site içerisinde yer almaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan bütün bölümlerin taban puanlarını görebilirsiniz.

https://yokatlas.yok.gov.tr/lisans-univ.php?u=1070

Necmettin Erbakan Üniversitesi Nerede

Yapılan araştırmalara göre, Necmettin Erbakan üniversitesi nerede sorusunun cevabı ise, ülkemiz sınırları içerisinde yer alan söz konusu devlet üniversitesi Konya ili içerisinde konumlanmaktadır. Buna ek olarak iliği üniversitenin Konya ili Meram bölgesi içerisinde Yeni Meram Caddesi, Kasım Halife Sokak’ta yer aldığı karşımıza çıkmaktadır.

Oldukça gelişmiş akademik araştırma ortamı bulunan söz konusu bu devlet üniversitesinin aynı zamanda bilim içerisinde öncü ve uluslararası platformlar arasında tanındığı görülmektedir. Buna ek olarak söz konusu Necmettin Erbakan üniversitesinin 2000’e yakın akademik personeli ve 1500’e yakın idari personeli bulunduğu karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra Necmettin Erbakan üniversitesinin farklı alanlarda birçok projeye katkı sağladığı ve bazı kurum ya da kuruluşlar ile ortaklaşa iş birliği yaptığı da bilinmektedir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi obs giriş

Necmettin Erbakan OBS

Günümüzde tamı tamına 20 fakülte, 8 meslek yüksek okulu, 31 araştırma merkezi, 4 enstitü, 1 yabancı diller yüksek okulu, 1 konservatuvar ve 8 koordinatörlük ile eğitim veren Necmettin Erbakan üniversitesinin 3000’e yakın ön lisans, 30000’e yakın lisans, 7000’e yakın lisansüstü ve 400’e yakın formasyon öğrencisi olduğu karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu tüm bu öğrencilerin hepsinin Neu obs yani öğrenci bilgi sistemine kayıtlı olduğu görülmektedir.

Söz konusu öğrenci bilgi sistemine kayıtlı öğrencilerin her yeni akademik dönem içerisinde ilgili alanı doldurup sisteme giriş yaparak ders seçimlerini ve akademik durumlarını kolay bir şekilde takip ettiği karşımıza çıkmaktadır. Bu sisteme giriş üniversitenin öğrencilere kayıt dönemi içerisinde vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreler ile gerçekleştirilmektedir. Aşağıdaki bağlantıdan giriş sayfasına gidebilirsiniz.

https://obs.erbakan.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğrenci İşleri

Her üniversite içerisinde bulunan fakültelerin kendi öğrenci işlerinin bulunduğu bilinmek ile birlikte, öğrenci işleri daire başkanlığının da ayrı bir birim olduğu karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu öğrenci işleri daire başkanlığı ise genellikle rektörlük binasına yakın bir konumda yani merkez kampüs olarak adlandırılan bölgede yer almaktadır. Aslında bakıldığında diğer devlet üniversitelerinde olduğu gibi öğrenci işleri de merkez kampüs sınırları içerisinde yer almaktadır. Söz konusu merkez kampüs yukarıda da verilmiş olan Konya – Meram bölgesi içerisinde Yeni Meram Caddesi, Kasım Halife Sokak konumunda bulunmaktadır. Buna ek olarak öğrenci işlerinin e – mail adresi ve bazı iletişim numaraları bulunmaktadır. İster aday öğrenci ister üniversitenin mensubu olan öğrenciler, hepsi ilgili numara ya da mail adreslerini kullanarak söz konusu öğrenci işleri birimleri ile irtibata geçebilmektedir.

Leave a Comment