Neu Obs Necmettin Erbakan Üniversitesi

Necmettin Erbakan Üniversitesi bilgi girişleri için internet sitesi kullanılmaktadır.  Akademik takvim ve öğrenci notları gibi birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Neu obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Neu Obs

neu obs

Neu Obs

Neu Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulun vermiş olduğu size ait kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi üzerinden de giriş yapabilmek mümkündür. Eğer şifrenizi unuttuysanız ya da sayfanıza giremiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Sistemde kayıtlı olan telefonunuzu giriş yaparak, parola unutma işlemlerinde şifrenizi sıfırlayabilir veya güncelleyebilirsiniz. Bunu yaparken kullanıcı adınızı, sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı ve belirleyeceğiniz yeni şifrenizi girmeniz gerekecektir. Bu işlemin sonunda telefonunuza bir onay kodu gelecektir. Onay kodunu girerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Eğer şifre güncelleme işleminde herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız birim öğrenci işleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Hakkında

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi kısaltma olarak Neu olarak bilinmektedir. Necmettin Erbakan Üniversitesi, köklü ilim geçmişine sahip Konya’da, yeni kurulan bir üniversite olmasına rağmen tıptan temel bilimlere, sosyal bilimlerden mühendisliğe kadar farklı bölümlerde ve alanlarda eğitim vermekte, geleceğin güvencesi olan gençlerin maneviyatı yüksek, ahlaklı ve donanımlı bir şekilde yetişmesi için çaba sarf etmektedir.

Üniversite bünyesinde 20 fakülte, 28 araştırma merkezi, 4 enstitü, 8 meslek yüksekokulu, yabancı diller yüksekokulu, Türk Müziği Konservatuvarı ile 8 koordinatörlük bulunmaktadır. Toplam 36789 öğrencisi bulunmaktadır. 

obs neu giriş

Eğitim Dilleri Nelerdir? 

Eğitim dilleri olarak; Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçe’dir. Bununla beraber İngilizce Eğitim veren Uluslararası İlişkiler ve Endüstri Mühendisliği bölümleri gibi bölümler bulunmaktadır. Aynı şekilde İlahiyat bölümünde %100 Arapça eğitim veren bir Arapça İlahiyat Programı bulunmaktadır. 

İletişim Bilgileri

Necmettin Erbakan Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğü

 Yaka Mah. Yeni Meram Cad. Kasım Halife Sok.

No: 11/1 – A Blok

No: 11 – B Blok

Posta Kodu: 42090 Meram / KONYA

Telefon: 0332 221 05 00

E-Posta:

bilgi@erbakan.edu.tr 

Obs neu girişi için dilerseniz e devlet şifrenizi de kullanabilirsiniz. Öğrenci şifrenizi unuttuysanız aşağıdaki bağlantıdan yeni bir şifre alabilirsiniz.

https://teksifre.erbakan.edu.tr/

Leave a Comment