Karabük Üniversitesi

Ülkemizde diğer devlet ya da özel üniversitelerde olduğu gibi lisans, yüksek lisans, doktora, uluslararası öğrenci ve uzaktan eğitim şeklinde eğitim vermekte olan Karabük Üniversitesi akademik takvim, yeni akademik yılın başlaması ile birlikte yayınlanmaktadır. Ülkemizin ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasında görüldüğü söylenen Karabük Üniversitesi hemen hemen her alanda eğitim vermektedir. Söz konusu bu alanlar ise fizikten kimyaya, arkeolojiden uluslararası ilişkilere ve diş hekimliğinden bilgisayar mühendisliğine kadar uzanmakta ve çeşitlilik göstermektedir. Buna göre bakıldığında sizler de Karabük Üniversitesi hakkında birtakım araştırmalar gerçekleştiriyorsanız, bu yazımız içerisinde Karabük Üniversitesi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

karabük üniversitesi

Karabük Üniversitesi Akademik Takvim

Her yıl olduğu gibi yeni akademik dönemin başlamasından birkaç hafta önce yayınlanan akademik takvim Karabük Üniversite içinde yayınlanmıştır. Söz konusu akademik takvim bazı fakültelere ve bölümlere göre özel olarak ayarlanmaktadır. Bu fakülteler ya da bölümler Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi şeklindedir. Eğitim yıllarının fazla olmasından ve bazı yıllarda farklı olarak ders ve staj dönemlerinin olmasından dolayı, sözü geçen bu fakülteler kendi aralarında diğer fakültelere göre farklı akademik takvim işleyişine sahiptir.

Buna ek olarak lisansüstü eğitimin de Karabük Üniversitesi içerisindeki akademik takviminin farklı bir işleyişi olduğu görülmektedir. Söz konusu farklı olarak yayınlanan bu akademik takvimler herhangi bir karışıklık olmaması için bu şekilde yayınlanmaktadır. Buna göre bakıldığında Karabük Üniversitesi öğrencileri bu akademik takvimleri resmi web sayfası içerisinde kolaylıkla bulabilmektedir ve kendilerini ilgilendiren akademik takvimi kolaylıkla indirebilmektedir. Aşağıdaki bağlantıdan akademik takvimi görebilirsiniz..

https://takvim.karabuk.edu.tr/

karabük üniversitesi akademik takvim

Karabük Üniversitesi Öğrenci Girişi

Günümüzde birçok farklı bölüm içerisinde Karabük Üniversitesi öğrenci girişinin olduğu karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu bu öğrenci girişlerinin bölümler arası farklılık taşıdığı da bilinmektedir. Buna ek olarak her bölümün farklı kontenjan sayısına ve farklı sayıda kontenjan türüne sahip olduğu karşımıza çıkmaktadır. Buna ek olarak, bu konu ile ilgili en doğru bilginin ÖSYM resmi web sayfası içerisinde bulunduğu bilinmektedir. Aynı zamanda yeni akademik yıl içerisinde bölümlere yerleştirilen öğrencilerin dışında açıkta kalan kontenjan ve bölümlerin de ÖSYM sitesi içerisinde paylaşıldığı karşımıza çıkmaktadır. Buna göre bakıldığında öğrenciler bu web sayfasını takip ederek ek tercihlerde bulunabilmekte ve bu şekilde üniversitelere yerleştirilebilmektedir.

karabük üniversitesi obs

OBS Karabük Üniversitesi

Yeni başlayan her akademik dönem içerisinde öğrencilerinin Kbü Obs web sitesi aracılığı ile kayıt yenilediği karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu kayıt yenileme için öncelikle öğrencilerin bu sisteme giriş yapabilmeleri gerekmektedir. Üniversiteye ilk kayıt esnasında verilen kullanıcı ve şifre bilgileri ile söz konusu bu sisteme giriş gerçekleştirilmektedir. Eğer giriş gerçekleştirilemiyorsa mutlaka en yakın öğrenci işleri ile gerek yüz yüze gerekse de mail yolu ile bir şekilde irtibata geçilmelidir. Aksi takdirde öğrenciler herhangi bir ders seçimi gerçekleştirememektedir. Buna göre bakıldığında ise kayıtları yenilenmemekte ve sonuç olarak öğrencilikleri aktifleşmemiş görünebilmektedir.

karabük üniversitesi öğrenci işleri

Karabük Üniversitesi Öğrenci İşleri

Öğrencilerinin her türlü işlerine yardım eden ve ister yeni kayıt yaptırmış isterse de zaten var olan öğrencilerini ilgilendiren her türlü güncel duyurunun paylaşıldığı Karabük Üniversitesi öğrenci işlerinin, merkez kampüsü içerisinde konumlandığı bilinmektedir. Öğrencileri ilgilendiren güncel duyuruların paylaşılmasının yanı sıra, söz konusu öğrenci işlerinin web sayfası içerisinde üniversite etkinlikleri gibi konularında paylaşıldığı karşımıza çıkmaktadır. buna göre bakıldığında öğrenciler üniversitenin güncel etkinliklerinden de haberdar olabilmektedir. Herhangi bir etkinliğe katılmak isteyen öğrenci gruplarının söz konusu web sayfasını takip etmelerinde fayda görülmektedir. Aşağıdaki bağlantıdan öğrenci işler başkanlığı sayfasına ulaşabilirsiniz.

https://oidb.karabuk.edu.tr/index.aspx

Leave a Comment