Fırat Üniversitesi

Çeşitli burs ve proje imkanları sunulan Fırat Üniversitesi taban puanları da, üniversite tercih dönemleri süresi içerisinde araştırılan konular arasında görülmektedir. Ülkemizde Doğu Anadolu bölgesi içerisinde yer alan Elazığ şehrinde konumlanan Fırat Üniversitesi’nin 1970’li yıllarda kurulduğu karşımıza çıkmaktadır. Gerek Elazığ ilinde yaşayan üniversite çağındaki öğrencilerin gerekse de ülkemizin her yanından gelen üniversite çağındaki öğrencilerin söz konusu üniversiteyi tercih ettiği bilinmektedir. Buna göre bakıldığında sizler de Elazığ’da bulunan Fırat Üniversitesi ile ilgili araştırmalar gerçekleştiriyorsanız, bu yazımız içerisinde söz konusu üniversite ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Fırat Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Ülkemizde özellikle son dönemlerde adı oldukça sık duyulan kavramlardan birisi de uzaktan eğitim şeklindedir. Buna göre bakıldığında Fırat Üniversitesi de uzaktan eğitim vermektedir. Söz konusu uzaktan eğitim alanları bazı bölümler ile sınırlı kalsa da lisansüstü bazı bölümlere kadar uzaktan eğitim verildiği karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda Fırat Üniversitesi bünyesi içerisinde uzaktan eğitim verilen alanların aynı zamanda ön lisans programlarında da olduğu karşımıza çıkmaktadır. Buna göre bakıldığında Fırat Üniversitesi uzaktan eğitim hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız, ilgili web sayfasını ziyaret etmeniz önerilmektedir. Aşağıdaki bağlantıdan uzaktan eğitim sayfasına ulaşabilirsiniz..

https://debsis.firat.edu.tr/

fırat üniversitesi taban puanları

Fırat Üniversitesi Taban Puanları

Üniversite dönemi yaklaştıkça en çok araştırılan konulardan birisi de üniversitelerin taban puanları konusudur. Buna göre bakıldığında üniversitelerin taban puanları genellikle internet sitelerinde yayınlanmaktadır. Fakat üniversitelerin aday öğrencilerinin daha doğru bilgiye erişebilmesi adına ÖSYM’nin yayınladığı listeleri takip etmek faydalı olacaktır. Buna ek olarak Fırat Üniversitesi bölümlerinin taban puanlarının da yayınlandığı söz konusu ÖSYM web sitesinde bulunan liste de sizleri en doğru ve güncel bilgiye kısa yoldan ulaştırmaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan taban puanlarına, son öğrenci giriş puanına ulaşabilirsiniz.

https://yokatlas.yok.gov.tr/onlisans-univ.php?u=1039

fırat obs

Fırat OBS

Öğrencilerin ve akademisyenlerin bilgilerini kolaylıkla takip edebildiği ve aynı zmaanda ders seçimlerini yapabildiği sistem de Fırat Obs olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni akademik yıl içerisinde üniversite personelinden öğrencisine ve hatta yeni kayıt yapan öğrencilerine kadar üniversite ile ilgili her kesimden birey, üniversite ile ilgili tüm işlerini kısa yoldan söz konusu bu web sitesini ziyaret ederek gerçekleştirmektedir. Söz konusu bu sistem içerisine girişin ise öğrencilerin ve personelin kullanıcı adı ve şifreleri ile mümkün olduğu karşımıza çıkmaktadır.

Fırat Üniversitesi Akademik Takvim

Üniversiteler genellikle yeni akademik dönem başlamadan bir iki hafta önce akademik takvimlerini yayınlamaktadır. Yayınlanan bu takvim içerisinde tüm yıl boyunca yapılacak ve uyulması gereken belirli tarihler yer almaktadır. Bunun yanı sıra söz konusu akademik takvim bazı fakülteler için farklılık gösterebilmektedir. Öğrencilerin ya da personelin yeni akademik yıl içerisinde yayınlanan, ilgili olduğu fakültenin akademik takvimini takip etmesi gerekmektedir.

Bu bilgilere ek olarak Fırat Üniversitesi akademik takviminin de bulunduğumuz Eylül ayı içerisinde yayınlandığı görülmektedir. Buna göre bakıldığında söz konusu üniversitesinin akademik takvimine ulaşmak için ilgililerin, üniversitenin ilgili resmi web sitesi takip etmesi ve ekte bulunan dosyayı indirmesi gerekmektedir. Aşağıdaki bağlantıdan akademik takvime ulaşabilirsiniz.

https://www.firat.edu.tr/tr/document?file_category_id=66&menu_id=406

fırat üniversitesi öğrenci işleri

Fırat Üniversitesi Öğrenci İşleri

Öğrencilerin üniversite yaşamı boyunca olmazsa olmazlarından birisi de öğrenci işleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu bu kurum ya da birim her üniversite bulunmaktadır. Öğrenci işleri üniversite bulunan öğrencilerin her türden işlerine yardım etmektedir. Buna göre bakıldığında Fırat Üniversitesi öğrenci işleri de bu şekilde bir ilerleyiş göstermektedir. Öğrenciler evrak işlerinde bir problem yaşadıklarında ya da üniversite ile ilgili herhangi bir sorunda ilk olarak öğrenci işlerine başvurmaktadır. Söz konusu bu başvuru gerek yüz yüze gerekse de e – mail yolu ile gerçekleştirilmektedir. Öğrenci işleri için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

http://ogrenci.dab.firat.edu.tr/tr

Leave a Comment