Akdeniz Üniversitesi

Ülkemizin Antalya ili içerisinde konumlanan söz konusu Akdeniz Üniversitesi, sahip olduğu nadir güzellikteki kampüsü ile oldukça ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra köklü bir üniversite olarak bilinen söz konusu Akdeniz Üniversitesi’nin Antalya’da Konyaaltı’na yaklaşık olarak 20 dakika uzaklıkta konumlandığı bilinmektedir.

Akdeniz Üniversitesi, oldukça köklü bir üniversite olmasının yanında geniş bir alanda eğitim vermektedir. Söz konusu eğitim alanları 24 farklı fakülte, 7 farklı enstitü, 3 farklı yüksekokul, 1 konservatuvar, 12 farklı meslek yüksekokuluna ek olarak da 57 farklı araştırma merkezi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

akdeniz üniversitesi taban puanları

Akdeniz Üniversitesi Taban Puanları

Üniversite tercih dönemleri içerisinde üniversiteye kayıt yaptıracak bireylerin ilk baktığı ve araştırdığı konulardan biri de tabi ki gitmek ya da yerleşmek istedikleri üniversitelerin taban puanları şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Üniversite taban puanları genellikle ÖSYM’nin resmi web sitesinde yer alan ilgili bölümde yayınlanmaktadır. Buna göre bakıldığında Akdeniz Üniversitesi’nin en güncel taban puanları listesi de yine aynı şekilde ÖSYM’nin resmi web sitesi içerisinde bulunabilmektedir. Söz konusu bu liste her yıl güncellenmekte ve yerleşen adayların yerleşmiş olduğu puana göre şekillenmektedir. Belirlenen taban puanlar üniversite içerisine giren bireylerin puanlarına göre artış göstermekte ya da azalmaktadır. Aşağıdak bağlantıdan taban puanlarına ulaşabilirsiniz.

https://yokatlas.yok.gov.tr/lisans-univ.php?u=1007

akdeniz üniversitesi yemek listesi

Akdeniz Üniversitesi Yemek Listesi

Yeni akademik yılın başlaması ile birlikte Akdeniz Üniversitesi yemek listesi de buna bağlı olarak güncellenmektedir. Söz konusu güncel yemek listesi Akdeniz Üniversitesi’nin resmi web sayfası içerisinde yayınlanmaktadır. Bu güncel listeler ise yılın aylarına göre bölünmekte ve aylık olarak yayınlanmaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan güncel yemek listesine ulaşabilirsiniz..

http://sks.akdeniz.edu.tr/yemek-listesi

obs akdeniz giriş

Akdeniz Üniversitesi OBS

Aslında bakıldığında OBS, öğrenci bilgi sistemi olarak bilinmektedir. Akdeniz Üniversitesi OBS de öğrencilerin ya da personellerin kendi bilgilerini görebilecekleri bir sistem olarak bilinmektedir. Yeni olan her akademik yıl ve dönem içerisinde Akdeniz Üniversitesi öğrencileri akdeniz obs içerisine giriş yaparak ders seçimlerini gerçekleştirebilmektedir. Buna ek olarak söz konusu sistem içerisinde aynı zamanda not bilgisi veya diğer bir adı ile sınavlardan aldıkları puanları da söz konusu sistem aracılığı ile takip edebilmektedir. Bunun yanı sıra transkript belgeleri de OBS sistemi içerisinden bulunabilmekte ve güncel olarak görülebilmektedir.

Akdeniz Üniversitesi Bölümleri

Akdeniz Üniversitesi içerisinde hemen hemen her alanda eğitim verilmektedir. Söz konusu Akdeniz Üniversitesi bölümleri diğer üniversitelerde de olduğu gibi fakültelere bölünmektedir. Söz konusu eğitim veren fakülteler arasında Antalya’nın bir turizm kenti olması nedeni ile Turizm Fakültesi ön plana çıkmaktadır. Buna ek olarak Edebiyat, Spor Bilimleri, Mühendisli ve Mimarlık, Ziraat, Denizcilik ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinde çeşitli bölümlerde eğitim verildiği karşımıza çıkmaktadır.

Örnek olarak verilen fakültelere ek olarak Akdeniz Üniversitesi bünyesinde birçok yüksekokul ve meslek yüksekokulunun da olduğu karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu meslek yüksekokullarının alanları ise sosyal ve teknik bilimler şeklinde olduğu ve çeşitli birçok ilçe içerisinde konumlandığı bilinmektedir.

Akdeniz Üniversitesi Öğrenci İşleri

Hemen hemen her üniversitede olduğu gibi Akdeniz Üniversitesi öğrenci işleri de gerekli olan her durumda resmi web sitesi içerisindeki duyurular bölümünde öğrencileri bilgilendirmektedir. Gerek kayıt yenileme aşaması olsun gerekse de başka önemli duyuruların paylaşıldığı Akdeniz Üniversitesi öğrenci işleri diğer üniversitelerde olduğu gibi her fakültede bulunmaktadır. Söz konusu öğrenci işlerinin asıl amacı öğrencilerin yaşadığı sorunlara yanıt vermenin yanı sıra öğrencilerin işlerini kolaylaştırmak şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan öğrenci işlerine ulaşabilirsiniz.

https://oidb.akdeniz.edu.tr

Leave a Comment