Obs Akdeniz

Akdeniz Üniversitesi bilgi girişleri için internet sitesi kullanılmaktadır.  Akademik takvim ve öğrenci notları gibi birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Obs Akdeniz giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Akdeniz Üniversitesi

Obs Akdeniz Giriş

Akdeniz Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulunuzun size ait olarak vermiş olduğu öğrenci numarası ve şifre ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ekrandaki güvenlik kodunu da doğru yazmanız gerekmektedir. Ayrıca E-devlet sistemi kullanılarak ta giriş yapabilmek mümkündür. Eğer şifrenizi sıfırlamak istiyorsanız ya da sayfanıza giriş yapamıyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Öğrenci numaranız, kimlik numaranız, doğum tarihi, baba adı gibi sizden istenen bilgileri doğru girerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Ya da öğrenci numarası, kimlik numarası ve e posta adresi girerek te şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Öğrenci numaranızı ilk kez alacaksanız eğer ilgili linke tıklayarak kimlik numarası ve baba adını girerek öğrenci numaranızı sorgulayabilirsiniz.

akdeniz obs

Akdeniz Üniversitesi Obs

Akdeniz Üniversitesi, Batı Akdeniz bölgesindeki üniversiteleri kapsayacak şekilde 1982 yılında Antalya’da kurulmuştur. Akdeniz Üniversitesi kuruluşundan itibaren eğitim ve öğretim alanlarında olduğu gibi, araştırma geliştirme ve hizmet alanlarında da önemli faaliyetlerde bulunmuş bir üniversitedir. Sadece kendi bölgesinde değil, ülkemizin tümüne katma değer oluşturmuştur. Ulusal ve uluslararası düzeyde fen, sosyal, dil, sağlık, eğitim ve öğretim gibi birçok alanda üstün başarı göstermiştir. 2017 tarihi itibari ile 69 bin öğrenci ve 4 binden fazla akademik ve idari personele sahiptir. Akdeniz Üniversitesi ana yerleşkesi Dumlupınar Bulvarı’yla Uncalı semti arasındaki mevkide kurulmuştur.

Merkez yerleşke yüzölçümü 3.483.589m2  ve 615.105m2 yapı alanı vardır. Bütün yerleşke toplamı 681.598 m2 kapalı alan içermektedir. Akdeniz Üniversitesi bugün itibariyle 24 Fakülte, 1 Yüksekokul, 1 Konservatuar, 7 Enstitü, 12 Meslek Yüksekokulu ve 57 adet araştırma ve uygulama merkezi bulunmaktadır. Akdeniz Üniversitesi eğitim, öğretim, araştırma ve topluma hizmet konularında faaliyetlerine devam etmektedir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Akdeniz Üniversitesi bölümlere göre Türkçe ve İngilizce dillerinde eğitim vermektedir. Bununla birlikte temek eğitim dili Türkçedir.

İletişim Bilgileri

Akdeniz Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Akdeniz Üniversitesi, Pınarbaşı Mah. Dumlupınar Bulvarı 07070 Kampüs Konyaaltı/Antalya/TÜRKİYE

Telefon: +90 (242) 2274400 – pbx

Fax: +90 (242) 2275540

E-mail: info@akdeniz.edu.tr

Obs Akdeniz sistemine giriş yaparken kullandığınız şifreyi hatırlamıyorsanız, giriş ekranının en altında bulunan şifre sıfırla bağlantısına tıklayarak yeni bir şifre alabilirsiniz.

Leave a Comment