Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Beü Obs

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bilgi girişleri internet sitesi aracılığı ile yapılmaktadır. Bu internet sitesi üzerinden akademik takvim ve öğrenci notları gibi önemli bilgilere kolaylıkla erişmek mümkündür. Beü obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Obs Giriş Ekranı

Beü Obs Zonguldak

Beü Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulun size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi üzerinden de giriş yapılabilmektedir. Şifrenizi unuttuysanız ya da parolanızı güncellemek isterseniz şu adımları takip edebilirsiniz;

Sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranız ile parola unutma işlemlerinde şifrenizi sıfırlayabilir veya güncelleyebilirsiniz. Bunu yaparken kullanıcı adınız ile sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı ve belirleyeceğiniz yeni şifrenizi girmeniz gerekir. Bu işlemin sonunda telefonunuza bir onay kodu gelecektir. Onay kodunu girerek  işlemi tamamlayabilirsiniz. Eğer şifre güncelleme işlemi ile ilgili bir sorun yaşarsanız  birim öğrenci işleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

beü obs

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hakkında

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ilk kurulduğu tarih 1924 yılıdır. O günden bugüne kadar büyüyerek ve gelişerek eğitim ve öğretime devam etmiştir. Sonraki dönemlerde bie takım isim değişikliği yaşamıştır. Son olarak kurulduğu 1992 yılından Nisan 2012’ye dek Zonguldak Karaelmas Üniversitesi adını taşımıştır. Ancak 11 Nisan 2012 tarihinde ‘de yayımlanan “İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu’nda yapılan değişiklikle”, “Zonguldak Karaelmas Üniversitesinin adı “Bülent Ecevit Üniversitesi” olarak değiştirilmiştir. Son olarak 18 Mayıs 2018 tarihinde “Bülent Ecevit Üniversitesi” ibaresi “Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi” olarak değiştirilmiştir. 

Şu an Zonguldak ili ve çevrelerindeki ilçeleri ile birlikte, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, 14 fakülte, 4 yüksekokul i, 3 enstitü, 9 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuvarından oluşan yapısı ile eğitim ve öğretimine devam etmektedir. 

beü obs zonguldak

Eğitim Dilleri Nelerdir? 

Eğitim dilleri olarak; Türkçe dili kullanılmaktadır. 

İletişim Bilgileri

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü

PK:67100 İncivez/ZONGULDAK

Telefon: 0 372 291 11 00 

E-Posta: info@beun.edu.tr

Web: www.beun.edu.tr

Öğrenci şifrenizi unuttuysanız Zonguldak beü obs giriş ekranında bulunan şifre sıfırla bağlantısına tıklayınız. Buradan kimlik bilgileriyle yada e posta adresinizle şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Leave a Comment