Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yyü Obs

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi bilgi girişleri için internet sitesi kullanılmaktadır.  Akademik takvim ve öğrenci notları size ait önemli birtakım bilgilere bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Yyü obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yüzüncü Yıl Obs

Yyü Obs Giriş

Yyü Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. İlk şifrenizi oluşturmak için şifre oluşturma bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Tıkladığınızda ekrana TC kimlik numarası, baba adı ve doğum tarihi gibi bazı bilgileri girmeniz gereken kutucuklar geliyor. Bilgileri doldurduktan sonra ilk şifrenizi oluşturmuş olursunuz. Daha sonra oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile obs sayfasına giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız ya da değiştirmek istemeniz durumunda şifremi hatırlamıyorum bağlantısına tıklayarak kullanıcı adı ve e-mail adresinizi girerek şifre güncelleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şifre sıfırlama işleminde herhangi bir sorun yaşamanız durumunda okulunuzun öğrenci işleri ile görüşmemiz gerekebilir.

yyü obs giriş

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Hakkında

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 17 Fakülte, 5 Enstitü, 9 Meslek Yüksekokulu, 4 Yüksekokul, Konservatuar, 43 adet Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Van Gölü kenarında kurulmuş bir üniversitedir. Şehir merkezine 15 km mesafede olan bir eğitim kurumudur. Merkez Zeve Kampüsü ile Gevaş, Özalp ve Erciş ilçelerinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren üniversite araştırma ve eğitim faaliyetleriyle bilim dünyasına katkıda bulunan, araştırmacı, yenilikçi ve üretici bireyler yetiştirmeyi kendine amaç edinmiştir. Bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde ve ihtiyaçlara göre toplumsal gelişime öncülük eden bir üniversitedir. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi gelişime açık, verimli, güçlü ve güvenilir bir nesil yetiştirmeye hizmet etmektedir. Bir dünya üniversitesi olmak için gerekli çabayı göstermektedir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Eğitim dilleri olarak;  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçe’dir.

İletişim Bilgileri

 Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü, 65080, Kampüs / VAN

Kep adres: yyu@hs01.kep.tr

Telefon: 444 5 065

E-Tebligat Adresi: 35244-54426-11175

yyü obs şifre oluşturma

Yyü Obs Giriş Şifrem Yok

Sisteme giriş yapmak için öğrencini numaranız ve şifreniz olması gerekmektedir. Şifrenizi bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak şifre alabilirsiniz.

https://obs.yyu.edu.tr/UniFrame/lostpassword/default.aspx

Leave a Comment