Siirt Üniversitesi Siirt Obs

Siirt Üniversitesi size dair bilgileri duyurmak için internet sitesi kullanılmaktadır.  Akademik takvim ve öğrenci notları vb bilgileri öğrenmek için bu siteyi kullanmanız gerekmektedir. Siirt obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Obs Siirt

Obs Siirt

Siirt Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulunuzun size ait olarak vermiş olduğu öğrenci numaranız ve belirlemiş olduğunuz parolanız ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi kullanılarak ta giriş yapabilmek mümkündür. Eğer şifrenizi unuttuysanız ya da sayfanıza giremiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Şifremi unuttum kısmına giriş yaparak şifrenizi yenileyebilirsiniz. Bu sayfada sizden öğrenci numaranız, TC kimlik numaranız, e-posta adresiniz, doğum tarihiniz ve sınıfınız gibi birtakım bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri doğru olarak girdikten sonra şifrenizi yenileme işlemini tamamlamış olursunuz. Şifre yenileme işlemi esnasında yaşayacağınız herhangi bir sorun için üniversitenin öğrenci işleri birimi ile iletişime geçmeniz gerekebilir. Siirt obs giriş ekranı aşağıdaki gibidir.

siirt obs

Siirt Üniversitesi Hakkında

Siirt Üniversitesi bünyesinde bulunan 10 fakülte, 3 yüksekokul, 4 enstitü, 6 meslek yüksekokulu, 19 araştırma ve uygulama merkezi ile eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Evrensel değerlere önem veren, bilgi, birikim ve becerileri ile bölgesine ve ülkesine katkı sağlayan bir üniversitedir. Ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif açıdan kendini geliştiren, etik değerlere duyarlı ve saygılı, mesleki açıdan yetkin bireyler yetiştirme ilkesiyle yoluna devam etmektedir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Eğitim dilleri olarak;  Siirt Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçe’dir.

İletişim Bilgileri

 Siirt Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Kezer Yerleşkesi Veysel Karani Mah. Üniversite Cad. No:1 56100 Merkez/SİİRT

Telefon +90 (484) 212 11 11     Fax: +90 (484) 223 19 98

E-Posta : siu@siirt.edu.tr

Kep : siu@hs01.kep.tr

Leave a Comment