Selçuk Obs Giriş

Selçuk Üniversitesi size ait öğrenci notlarınız ve akademik takviminiz ile ilgili bütün bilgileri için internet sitesi kullanmaktadır. Sizde akademik takviminizi ve öğrenci notlarınızı merak ediyorsanız bu bilgi ekranını kullanabilirsiniz. Selçuk obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Selçuk Üniversitesi Obs

Selçuk Obs

Selçuk Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulunuzun size ait olarak vermiş olduğu öğrenci numarası ve şifre ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi kullanılarak ta giriş yapabilmek mümkündür. Eğer şifrenizi unuttuysanız ya da sayfanıza giremiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Şifre yenileme işleminde şifremi unuttum bağlantısını kullanmalısınız. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra ekranda belirtilen yere öğrenci numaranızı girerek şifrenizi yenilemeniz mümkündür. Öğrenci numaranızın ardından sizden istenen diğer bilgileri de doğru bir şekilde girdikten sonra şifre yenileme işleminiz tamamlanmış olur. Bu işlem esnasında bir sorun yaşarsanız okulunuzun belirlediği yerlere müracaat edebilirsiniz.

selçuk obs

Selçuk Üniversitesi Hakkında

Selçuk Üniversitesi 1975 yılında kurulan, şuan bünyesinde 23 fakülte, 22 meslek yüksekokulu, 5 yüksekokul, 1 devlet konservatuarı, 45 uygulama ve araştırma  merkezi, 6 enstitü ve yaklaşık 74 bin öğrenci bulunmaktadır. Üniversite 40 yılı aşkın tarihi süresince fiziki alt yapısını güçlendirmiş, toplam 90 bin kişilik akademik, idari personel ve öğrenci sayısına sahiptir. Güçlü akademik kadrosu ve eğitim teknolojileri ile Türkiye’deki yükseköğretim kurumları arasında da oldukça ayrıcalıklı bir yere sahiptir.

Dünya çapında bir üniversite olmak için imkanlarını seferber eden, öğrencilerin öncelikli tercihleri arasında olan gelişmiş bir üniversitedir. Her yıl binlerce öğrenci gerek il içerisinde gerekse il dışından Selçuk üniversitesinde eğitim görebilmek için başvuruda bulunmaktadır. Eğitim öğretim teknolojilerini kullanan, bilgiyi üreten ve geliştiren genç bir nesil yetiştirmeye özen gösteren üniversitelerdendir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Eğitim dilleri olarak;  Selçuk Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçe’dir.

İletişim Bilgileri

Selçuk Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

REKTÖRLÜK

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü, Alaeddin Keykubat Yerleşkesi, Akademi Mah. Yeni İstanbul Cad. No:369 Posta Kodu:42130 Selçuklu-Konya / TÜRKİYE

iletisim@selcuk.edu.tr

KAMPÜS SANTRAL

0 (332) 241 00 41

0 (332) 223 82 65

Selçuk obs öğrenci şifrenizi öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

https://obis.selcuk.edu.tr/Home/OgrSifreUnuttum

Leave a Comment