Obs Uşak Üniversitesi

Uşak Üniversitesi bilgi internet sitesi ile bilgi girişleri yapılmaktadır. Bu internet sitesi üzerinden akademik takvim ve öğrenci notları gibi önemli bilgilere kolaylıkla erişmek mümkündür. Obs Uşak giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Uşak Obs

Obs Uşak

Uşak Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulun size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi üzerinden de giriş yapılabilmektedir. Şifrenizi unuttuysanız ya da sayfanıza girmekle ilgili sorun yaşıyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranız ile parola unutma işlemlerinde şifrenizi sıfırlayabilir veya güncelleyebilirsiniz. Bunu yaparken kullanıcı adınız ile sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı ve belirleyeceğiniz yeni şifrenizi girmeniz gerekir. Bu işlemin sonunda telefonunuza bir onay kodu gelecektir. Onay kodunu girerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Eğer şifre güncelleme işlemi ile ilgili bir sorun yaşarsanız birim öğrenci işleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Uşak Üniversitesi Hakkında

Uşak Üniversitesi 2006 yılında kurulmuş, genç ve dinamik akademik kadrosuyla aklın ve bilimin ışığında eğitim veren saygın bir devlet üniversitesidir. Obs giriş işlemleri için öğrenci bilgi sistemini kullanabilirsiniz. Üniversite, bugün sahip olduğu akademik birimleri, öğretim elemanı, öğrenci sayısı, fiziki kapasitesi ve bilimsel araştırmalarıyla; öğrencileriyle yaptığı sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleriyle ülkemizin yükseköğretim kurumları arasında öne çıkan bir üniversitedir. 

Üniversitenin lisans eğitimi veren 12 fakültesi, ön lisans eğitimi veren 11 meslek yüksekokulu, lisansüstü eğitim veren 3 enstitüsü ve 3 yüksekokulu ile 27 araştırma uygulama merkezi bulunmaktadır. Üniversite binaları Bir Eylül Yerleşkesindedir.

11 yıllık genç ve dinamik ulusal ve uluslararası akademik kadrosuyla, öğrenci merkezli yönetim anlayışıyla bölgenin parlayan yıldızı olan Uşak Üniversitesi; bölgesel kalkınma odaklı misyonu ile tekstil ve seramik alanlarında pilot üniversite olmuştur.

obs uşak üniversitesi

Eğitim Dilleri Nelerdir? 

Eğitim dilleri olarak; Türkçe dili kullanılmaktadır. 

İletişim Bilgileri

Uşak Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Telefon: 0 276 221 21 21 

Çağrı Merkezi: 444 40 64 

E-Posta: usak@usak.edu.tr 

KEP: usakuniversitesi@hs01.kep.tr 

Adres: Ankara İzmir Yolu 8.Km Bir Eylül Kampüsü, Merkez / UŞAK

Obs Uşak girişi için şifrenizi unuttuysanız aşağıdaki bağlantıdan şifrenizi yenileyebilirsiniz.

https://kimlik.usak.edu.tr/ogrenci

Leave a Comment