Obs Trakya Üniversitesi

Trakya Üniversitesi bilgi girişi için internet sitesi kullanılmaktadır. Trakya Üniversitesi giriş sistemi üzerinden üniversite akademik takvim, notlar ve ders kayıtları gibi birçok önemli bilgiye erişim sağlanabilmektedir. Bunların yanında ders içerikleri, kredileri, öğretim üyesi ve danışman bilgilerine de ulaşılabilir. Obs trakya giriş için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Trakya Obs

trakya obs giriş

Obs Trakya

Trakya Obs giriş işlemi için üniversitenin belirlemiş olduğu internet sitesinin kullanılması gereklidir. Üniversiteye yeni başlayanlar, geçiş yapmış olanlar ve sisteme ilk defa giriş yapacak olanların öncelikle kayıt olması gerekmektedir. Öğrenci girişleri, öğrenci numarası ve belirlenen şifre ile sağlanmaktadır. 

Trakya Obs giriş sitesine giriş yaptıktan sonra  sisteme giriş ekranından öğrenci bilgi girişi yapılır. Yeni kayıt öğrenciler, öğrenci numaralarını öğrenebilmek için duyuru ekranında bulunan “Öğrenci numaranızı öğrenebilmek için tıklayınız” seçeneğinden TC kimlik numaraları ile yardım alabilir. Aynı zamanda diğer işlemler ve şifre yenileme işlemleri de duyuru sayfasından gerçekleştirilmektedir. Öğrenci bilgi sisteminde daha önce kaydı olan fakat giriş yapmak için şifresini unutan öğrenciler ise “Şifremi unuttum” seçeneğinden öğrenci numaraları, e-posta adresleri ve TC kimlik numaralarını eksiksiz doldurmak şartı ile şifrelerini yenileyebilirler. E-posta adresinin doğru yazılması halinde şifre yenileme ve bilgilendirme maili yazılan e-posta adresine gönderilecektir. 

obs trakya

Trakya Üniversitesi’nde hangi fakülteler var?

Edirne iline bağlı olan Trakya Üniversitesi; 5 yüksekokul, 10 meslek yüksekokul, 5 enstitü, 40 adet araştırma merkezi ve 14 fakülte barındırmaktadır. Tıp, fen, mühendislik, mimarlık, diş hekimliği, ilahiyat, eczacılık gibi birçok eğitim alanında fakülteye sahiptir. Eğitim dilleri Türkçe’dir.

Öğrenci E-postası nasıl alırım?

Kayıtlı öğrencilere ait kurumsal e-posta adresleri adsoyad@trakya.edu.tr şeklinde verilmektedir. İşlem üniversitenin e-posta online talep formunu sunduğu sitesinden online olarak gerçekleştirilir. Form eksiksiz doldurulup gönderildiği takdirde e-posta adresi ve şifresi alınabilecektir. Şifrenizi daha güncellenebilir. 

İletişim Bilgileri

Trakya Üniversitesi iletişim bilgileri;

Telefon: +90 284 235 05 91

Faks: +90 284 223 00 23

Santral: +90 284 236 49 81

E-Posta Adresi: oidb@trakya.edu.tr

Adres: Trakya Üniversitesi Rektörlüğü

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

 Balkan Yerleşkesi  22030 Merkez / EDİRNE

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrenci numaramı bilmiyorum, nasıl alabilirim ? > https://obs.trakya.edu.tr/inf06/

E Posta adresimi bilmiyorum > https://epostasorgu.trakya.edu.tr/

E Posta şifremi nasıl yenilerim ? > https://sifresifirla.trakya.edu.tr/

Trakya Üniversitesi obs giriş işlemleri ve sorunlar için yukarıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz. Obs giriş işlemi için öğrenci numaranız ve şifreniz yeterlidir.

Leave a Comment