Obs İnönü Üniversitesi

İnönü Üniversitesi öğrenci bilgi sistemi girişleri üniversitenin sağladığı site üzerinden sağlanmaktadır.  Öğrenci bilgi sistemi üzerinden öğrenciler ders kayıt işlemlerini yapabilecekleri gibi, not durumlarını, ders takvim ve içeriklerini, öğretim üyesi, danışman bilgilerini bu sistem üzerinden görüp öğrenebileceklerdir. Obs İnönü giriş için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Obs İnönü

İnönü Obs 

İnönü Obs giriş iki şekilde olabilmektedir. Öğrenciler üniversite tarafından belirlenmiş olan site üzerinden ilk seçenek olarak öğrenci numaraları ve kendilerine ait şifreleri ile giriş yapabileceklerdir. Öğrenci numarası yeni kayıt ve geçişlerde öğrenci işlerinden alınmaktadır. İlk şifre girişlerinde ise şifre öğrencinin TC kimlik numarasındaki baştan beş hanedir. Sistem üzerinden şifre güncellemesi de yapılabilmektedir. Ayrıca şifreyi unutma hali gibi durumlarda site üzerinde bulunan “Şifre sıfırla” kısmından şifre sıfırlama işlemi yapılabilmektedir. Şifre sıfırlama işlemi kimlik bilgilerinin bulunduğu form ya da e-posta adres bilgilerinin girilmesi gereken form üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir. İnönü Obs girişlerinin ikinci seçeneği ise e-devlet üzerinden giriş yapma işlemidir. “E-devlet ile giriş” seçeneği seçildiğinde site otomatik olarak e-devlet giriş sayfasına yönlenecek ve giriş yapmanızı isteyecektir. Obs giriş sayfasındaki bilgileri oturum zaman aşımına uğramadan ve sayfa kendini yenilemeden önce doldurup giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra seçeneklerden yapmak istenilen işlemlere ilerlenebilir. Öğrenci giriş sisteminden, ön lisans, lisans ve enstitü öğrencileri faydalanabilmektedir.

obs inönü

İnönü Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler

İnönü Üniversitesi 1975 yılında kurulmuş Malatya iline bağlı devlet üniversitesidir. Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’dır. Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri vermektedir. Merkezde ve ilçelerde olmak üzere 6 yerleşkeye sahiptir. 4 ve 2 yıllık bölümlerin eğitimleri verilmektedir. Fen bilimleri, sağlık bilimleri, sosyal bilimler, eğitim bilimleri ve karaciğer nakli enstitülerine sahiptir. Eğitim dilleri Türkçe dilindedir.

İnönü Üniversitesi Burs İmkanları Nasıldır?

İnönü Üniversitesi öğrencilerine Kredi Yurtlar Kurumu’nun verdiği devlet bursları haricinde İnönü Üniversitesi Vakfı’ndan da burs sağlanabilmektedir.

İletişim Bilgileri

İnönü Üniversitesi iletişim bilgileri;

Üniversite Santral: +90 422 377 30 00

Faks: +90 422 341 00 34

E-posta adresi: bilgi@inonu.edu.tr

Adres : İnönü Üniversitesi Merkez Kampüsü, Elazığ Yolu 15. km

Battalgazi/Malatya

Obs inönü girişi için öğrenci numarası veya e devlet hesabınızı kullanabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız giriş ekranında bulunan şifre sıfırla bağlantısına tıklayınız. Aşağıdaki bağlantıdan şifre sıfırlama sayfasına ulaşabilirsiniz.

https://obs.inonu.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx

Leave a Comment