Obs Akü Afyon Kocatepe Üniversitesi

Afyon Kocatepe Üniversitesi bilgi internet sitesi ile bilgi girişleri yapılmaktadır. Bu internet sitesi üzerinden akademik takvim ve öğrenci notları gibi birçok önemli bilgiye kolaylıkla erişmek mümkündür. Obs Akü giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Akü Obs

Obs Akü

Akü Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulun size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi üzerinden de giriş yapılabilmektedir. Şifrenizi unuttuysanız ya da sayfanıza girmekle ilgili sorun yaşıyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranız ile parola unutma işlemlerinde şifrenizi sıfırlayabilir veya güncelleyebilirsiniz. Bunu yaparken kullanıcı adınızı, sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı ve belirleyeceğiniz yeni şifrenizi girmeniz gerekecektir. Bu işlemin sonunda telefonunuza bir onay kodu gelir. Onay kodunu girerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Eğer şifre güncelleme işlemi ile ilgili bir sorun ile karşılaşırsanız birim öğrenci işleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

obs akü

Afyon Kocatepe Üniversitesi Hakkında

Afyon Kocatepe Üniversitesi 1992 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Eğitimde yenilikçi tavrı ile yüksek eğitim seviyesine sahip genç bir nesil yetiştirmeyi amaçlamıştır. 

Eczacılık, Tıp fakültesi, Hukuk, Eğitim Bilimleri, İslami İlimler Fakültesi, Diş Hekimliği gibi çok sayıda fakülte, yüksekokul ve yüksekokulu ile hizmet vermektedir. Öğrenci bilgi işleri için obs giriş sayfası kullanılmaktadır. Obs akü sayfasından sisteme giriş yapabilirsiniz.

Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 21 Mayıs 2021 tarihinde Bolvadin Uygulamalı Bilimler Fakültesine dönüştürüldü. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan karara göre Afyon Kocatepe Üniversitesinin 5 yüksekokulundan biri olan BUBYO, Bolvadin Uygulamalı Bilimler Fakültesi Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde açılan 13. Fakültesi oldu.

Bugün itibariyle Afyon Kocatepe Üniversitesi; 13 fakülte, 5 enstitü, 4 yüksekokul, 1 devlet konservatuvarı ve 14 meslek yüksekokulu ile eğitim-öğretime devam etmektedir. 

obs akü giriş

Eğitim Dilleri Nelerdir? 

Eğitim dilleri olarak; Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçe dili kullanılmaktadır. 

İletişim Bilgileri

Afyon Kocatepe Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir.

Adres: Ahmet Necdet Sezer Kampüsü, Gazlıgöl Yolu 03200

Afyonkarahisar

Telefon: 4440303

Faks: 02722281417

E-Posta : aku@hs01.kep.tr

Obs Akü girişi için öğrenci numaranızı veya şifrenizi unuttuysanız, giriş ekranından bulunan şifre sıfırla bağlantısını kullanabilirsiniz. Şifreyi sıfırlamak için sizden kimlik bilgileriniz istenecektir. Güvenlik kodunu da girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Leave a Comment