Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi Mkü Obs

Hatay Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi bilgi girişleri için internet sitesi kullanılmaktadır.  Akademik takvim ve öğrenci notları gibi birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Mkü obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Obs Mkü Giriş

Mkü Obs

Mkü Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulunuzun size ait olarak vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi kullanılarak ta giriş yapabilmek mümkündür. Eğer şifrenizi unuttuysanız ya da sayfanıza giremiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Sistemde kayıtlı olan cep telefon numaranız ile mkü obs giriş yaparak, parola unutma işlemlerinde şifrenizi sıfırlayabilir veya güncelleyebilirsiniz. Şifre işlemleri esnasında kullanıcı adınızı, sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı ve belirleyeceğiniz yeni şifrenizi girmeniz gerekecektir. Bu işlemin sonunda cep telefonunuza bir onay kodu gelir. Siz bu onay kodunu girerek  işlemi tamamlayabilirsiniz. Eğer şifre güncelleme işleminde herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız  birim öğrenci işleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

mkü obs giriş

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Hakkında

Hatay Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi kısaltma olarak Mkü olarak bilinmektedir. Üniversite, 11.07.1992 tarih ve 21281 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 3837 Sayılı Kanunun 25’inci ve 28.03.1983 tarihli ve 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilat Kanununa eklenen Ek17 maddesiyle kurulmuştur. Rektörlüğe bağlı olarak kurulan yeni Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Çukurova Üniversitesine bağlı Antakya Eğitim Yüksekokulunun fakülteye dönüştürülmesi ile adı ve bağlantısının değiştirilerek Rektörlüğe bağlanmasından oluşturulan Eğitim fakültesi; yeni Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Çukurova Üniversitesine bağlı iken bağlantıları değiştirilerek rektörlüğe bağlanan Antakya Meslek Yüksekokulu, İskenderun Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilim ler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü çerçevesinde 7 Fakülte, 2 Yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu ve 3 Enstitü olmak üzere 14 birim ile kurulmuştur. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi şuan; 3 Enstitü, 13 Fakülte, 9 Meslek Yüksekokulu, 3 Yüksekokul, 1 Araştırma Uygulama Hastanesi, 1 Konservatuvar, 23 Araştırma Uygulama Merkezi ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi ile eğitim-öğretim hayatını sürdürmektedir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Eğitim dilleri olarak; Hatay Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçe’ dir.

İletişim Bilgileri

 Hatay Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Tayfur Sökmen Kampüsü (31060) Alahan-Antakya/HATAY

0 (326) 221 33 17 – 18 – 19

0 (326) 221 33 20

rektorlukyaziisleri@mku.edu.tr

KEP Adresi : mku@hs01.kep.tr

Hastane Telefon : 0 (326) 229 10 00

Daha önce Obs Mkü sistemine giriş yapmadıysanız aşağıdaki bağlantıdan yeni şifrenizi öğrenebilirsiniz.

https://obs.mku.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx

Leave a Comment