Mersin Obs

Mersin Üniversitesi öğrenci giriş bilgileri internet aracılığı ile yapılmaktadır. Giriş sonrası öğrenciler gerekli akademik notlara ve puanlara kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektedir Mersin obs giriş için aşağıda verilen bağlantı linkini kullanabilirsiniz.

Mersin Üniversitesi

mersin obs giriş

Obs Mersin

Mersin obs giriş yapmak için yukarıda verilen bağlantıyı kullanmanız mümkün. Okul tarafından sizin için ayarlanmış olan kullanıcı numarası ve şifre ile birlikte öğrenci bilgi sistemine giriş yapılmaktadır. Buna ek olarak E- Devlet sistemi kullanarak da giriş yapmak mümkün. Eğer şifrenizi unuttuysanız birkaç adım içerisinde şüphenize ulaşmak mümkün olmaktadır.

Kayıt sırasında kullandığınız cep telefonu numarasını kullanarak şifrenizi sıfırlayabilir ya da tekrar değiştirebilirsiniz. Ardından tekrar yeni şifre oluşturarak sisteme girmeniz gerekir. Yeni şifre oluşumu sonrası cep telefonunuza gelen güvenlik kodunu sistem üzerine girerek onay veriniz. Böylece şifre değiştirme işlemi tamamlanmış olacaktır. Herhangi bir problem ile karşılaşırsanız öğrenci birimleri ile iletişime geçerek veya görüşerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Mersin Üniversitesi Hakkında

Türkiye Millet Meclisi  tarafından, 3 Temmuz 1992 tarihinde oluşan ve kabul edilen 3837 kanunu ile birlikte Mersin Üniversitesi kurulmuştur. 10 Kasım 1992 tarihinde ise ilk kez faaliyet vermeye başlamıştır. 1993 ve 1994 eğitim dönemi arasında ise;

  • Fen ve Edebiyat Fakültesi,
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,
  • Turizm İşletmeciliği Fakültesi
  • Güzel Sanatlar Fakültesi,
  • Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitüsü,
  • Mersin Meslek Yüksekokulu,
  • Mut Meslek Yüksekokulu,
  • Tarsus Meslek Yüksekokulu,
  • Gülnar Meslek Yüksekokulu, gibi bölümler ile birlikte öğrenci almaya başlamış ve beraberinde eğitim öğretim faaliyetleri halen devam etmektedir.

Mersin obs kuruluşundan itibaren 16 adet Fakülte, 7 adet Yüksek Okulu, 11 adet Meslek Yüksek Okulu, 5 adet Enstitüsü ve 34 adet Araştırma Merkezi sayısı ile eğitimde kendini göstermektedir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Eğitim dilleri konusunda Mersin Üniversitesi, dil olarak Türkçe eğitim vermektedir. Ancak bölümlere bağlı olarak İngilizce dersi de bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Çiftlikköy Kampüsü 33110 Yenişehir / MERSİN

Birim Sekreterlik Tel: +90 324 361 00 01

Birim Sekreterlik Faks: +90 324 361 00 15

Birim Sekreterlik e-mail: gsekreterlik@mersin.edu.tr

Öğrenci Numarası Sorgulama

Mersin obs giriş için gerekli olan öğrenci numarasını aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

https://obs.mersin.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx

Obs giriş uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Android Cihazlar İçin (Play Store): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.prolizyazilim.mobil&hl=tr&gl=US 

İOS Cihazlar İçin (App Store): https://apps.apple.com/tr/app/proliz-mobil/id1377651655?l=tr

Leave a Comment