Makü Obs

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bilgi girişleri için internet sitesi kullanılmaktadır.  Akademik takvim ve öğrenci notları gibi birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Makü obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi

obs makü giriş

Obs Makü

Makü Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulunuzun size ait olarak vermiş olduğu öğrenci numarası ve parola ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ekrandaki güvenlik kodunu da doğru yazmanız gerekmektedir. Ayrıca E-devlet sistemi kullanılarak ta giriş yapabilmek mümkündür. Eğer şifrenizi sıfırlamak istiyorsanız ya da sayfanıza giriş yapamıyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Öğrenci numaranız, kimlik numaranız, doğum tarihi, baba adı gibi sizden istenen bilgileri doğru girerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Ya da öğrenci numarası, kimlik numarası ve e posta adresi girerek yine şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Hakkında

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, 2006 yılında kurulmuş 15 üniversite arasında en fazla tercih edilen üniversite olarak adından söz ettirmiş bir üniversitedir. Her biri kendi dalında uzman olan eğitim kadrosu ve idari personeli ile eğitim hayatı boyunca rahat, kaliteli ve güvenilir eğitim almaları için her zaman öğrencilerinin yanındadır.

Verdiği kaliteli eğitim ile beraber sağladığı çeşitli olanaklar ile öğrencilerinin okurken eğlenmesini  desteklemektedir. Sosyal etkinlik ve kulüplerin düzenlediği  pek çok aktivite, konser sanat ve spor faaliyetleri ile öğrencilerine mutlu bir yaşam alanı sunmaktadır.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, verimli ve kaliteli bir eğitim ile öğrencilerini hem akademim alanda hem de iş hayatında başarılı olabilmeleri için sahip olmaları gereken alt yapıyı vermeye çalışmaktadır. Mezun öğrencileri için kariyer planlama koordinatörlüğü ile kendilerine uygun kariyer yolunu keşfetmelerine olanak sunmaktadır. Erasmus, Farabi ve Mevlana gibi değişim programları ile yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerle öğrenci değişimi gerçekleştirmektedir. Böylece öğrencilerini hem sosyal hem de akademik alanda gelişmelerine fırsat vererek iyi yetişmiş nesiller için çaba harcamaktadır.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bölümlere göre Türkçe ve İngilizce  dillerinde eğitim vermektedir. Bununla birlikte temek eğitim dili Türkçedir.

İletişim Bilgileri

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: İstiklal Yerleşkesi 15030 / BURDUR

Telefon: +90 248 213 10 00

İnternet sitesi: rektorluk@mehmetakif.edu.tr

Leave a Comment