Kou Obs Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi

Kocaeli Üniversitesi‘nin öğrencilerinin faydalanabileceği öğrenci bilgi sistemi girişi üniversite tarafından belirlenmiş site üzerinden yapılmaktadır. Kocaeli Üniversitesi öğrencileri sınavlarına dair aldıkları notlarını, ortalamalarını ve ders takvimlerini bu sistem ile takip edebilirler. Ayrıca öğretim üyelerine ve danışmanlarına ait bilgileri de yine buradan görebilirler. Ders kayıt işlemlerini yapabilir, harç durumlarının kontrolünü sağlayabilir ve buna benzer üniversiteleriyle alakalı öğrenci işlemlerini gerçekleştirebilirler. Obs Kou girişi için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Kou Obs

KOU OBS Giriş

Öğrenciler, Kou Obs sitesinden öğrenci numaralarını ve kendilerine ait şifreyi yazarak kendi sistemlerine giriş sağlayabilirler. Kocaeli Üniversitesi’ne yeni kayıt yaptırmış ve ilk defa sisteme girecek öğrenciler öğrenci numaralarını, öğrenci numarası sorgulama ekranından TC kimlik numarası ve cep telefonu bilgilerini girerek öğrenebilirler. Yeni kayıt yaptırmış öğrencilerin ilk girişlerinde şifreleri TC kimlik numaralarının ilk dört hanesi olarak belirlenmiştir. Ayrıca öğrenciler şifrelerini bölüm başkanlıklarının sekreterliklerinden temin edebilirler. Kou Obs giriş şifrenin unutulması durumunda site üzerinden bulunan “Şifremi unuttum” seçeneği kısmından formda bulunan gerekli bilgileri doldurmaları halinde şifre güncellemesinde bulunabilirler. 

kou obs giriş

Kocaeli Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli iline bağlı bir devlet üniversitesidir. 19 adet fakülte, 1 Yüksek Okul ve 16 Meslek Yüksek Okulundan oluşmaktadır. Aynı zamanda 4 Enstitü ve devlet konservatuvarına da sahiptir. Erasmus, Mevlana ve Farabi program çalışmaları da yürütmektedir. Eğitim dilleri olarak ana dili Türkçe’dir. Rektörlüğünü Prof. Dr. Sadettin Hülagü yürütmektedir.

Kocaeli Üniversitesi’nin Mezuniyet Koşulları Nelerdir?

Kocaeli Üniversitesi’nden mezun olmak için öğrencilerin öğrenim süreleri boyunca zorunlu ve seçmeli derslerle en az 240 akts’lik ders almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca genel ortalamaları ise 4lük sistem üzerinden en az 2.00 olmalıdır. Bu şartları sağlamamış olan öğrencilerin mezuniyet işlemleri gerçekleştirilmez.

kou obs

İletişim Bilgileri

Kocaeli Üniversitesi iletişim bilgileri;

Rektörlük telefon: +90 (262) 303 10 00

Faks: +90 (262) 303 10 33

E-posta adresi: rekiletisim@kocaeli.edu.tr

Öğrenci işleri telefon: +90 (262) 303 12 01

Faks: +90 (262) 303 12 03

E-posta adresi: ogrenci@kocaeli.edu.tr

Leave a Comment