Klu Obs Kırklareli Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi

Kırklareli Üniversitesi öğrencileri, kendilerine ait bilgilerin bulunduğu öğrenci bilgi sistemlerine üniversitenin kendi sitesinden online olarak erişebilirler. Öğrencilerin ulaşabileceği bilgiler; ders ve sınav takvimleri, aldıkları notlar, öğretim üyeleri ve danışmanlarına ait gerekli bilgiler gibidir. Ders kayıt işlemleri ve harç ödemeleri de yine buradan gerçekleştirilebilir.

Klu Obs

KLU OBS Giriş

KLU OBS giriş internet adresi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler, öğrenci numaralarını ve şifrelerini kullanarak giriş işlemlerini tamamlayabilmektedir. Yeni kayıt olan öğrenciler, öğrenci numaralarını öğrenci işlerinden öğrenebilirler. Ayrıca sisteme ilk kez giriş yapacak olan öğrenciler de şifre kısmına TC kimlik numaralarının ilk beş hanesini yazıp giriş yapabilirler. Giriş yaptıktan sonra şifre güncelleme imkanı bulunmaktadır. Şifre unutma durumlarında ise giriş ekranında bulunan “Şifremi unuttum” kısmından gerekli bilgileri doldurularak şifre yenilemesi yapılabilir. Ayrıca öğrenciler, öğrenci bilgi sistemine e-devlet üzerinden de erişim sağlayabilirler. Giriş ekranında bulunan “E-devlet ile giriş” seçeneğinden e-devlet girişi yapılıp sisteme devam edilebilir. Ön lisans, lisans ve enstitü eğitimi alan öğrenciler Klu Obs sayfasından faydalanabilmektedir.

klu obs

Kırklareli Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler

Kırklareli Üniversitesi 2007 yılında açılmış ve Kırklareli iline bağlı bir devlet üniversitesidir. Bünyesinde 12 adet fakülte, 1 yüksek okul,  7 meslek yüksek okulu ve 3 enstitü bulundurmaktadır. Aynı zamanda 15 Uygulama ve Araştırma Merkezi ve 1 konservatuvar da bulunmaktadır. Eğitim dilleri Türkçe olarak bilinmektedir. Üniversitenin rektörlüğünü Prof. Dr. Bülent Şengörür yapmaktadır. 

GANO’su yani genel ortalama üstten ders almak için önemli mi?

Genel ortalaması 4’lük sisteme göre 1.80’nin altında olan öğrenciler yeni yarıyılda üst dönemlerden ders seçimi gerçekleştiremezler. Başarısız sayıldıkları derslerin tekrarlarını alabilirler. 1.80’in üzerine çıktığında üstten ders alabilirler.

İletişim Bilgileri

Kırklareli Üniversitesi iletişim bilgileri;

Rektörlük santral: 444 40 39

Faks: 0 (288) 212 96 79

Genel sekreterlik telefon: 444 40 39

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı telefon: 444 40 39

Faks: 0 (288) 212 96 79

E-posta adresi: kirklarelirektorluk@klu.edu.tr

halklailiskiler@klu.edu.tr

klu obs şifre işlemleri

Yeni Kazanan Öğrenciler İçin SSS

Klu Obs sistemine giriş yapmak için e-devlet şifreniz ile veya kurumsal e-posta adresinizin @ ifadesinden önceki kısmı ve e-posta şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.

E-posta hesabı oluşturmak için veya e-posta şifrenizi unuttuysanız buraya tıklayınız.

Öğrenci numaranızı sorgulamak için tıklayınız.

Ders kayıt videosunu izlemek için tıklayınız.

E-İmzalı Öğrenci Belgesi ve Transkript talep kılavuzu için tıklayınız.

Yukarıda ki bağlantılardan Kırklareli Üniversitesi için kullanacağınız bütün giriş bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Leave a Comment