Kkü Obs Kırıkkale Üniversitesi

Kırıkkale Üniversitesi bilgi girişleri için internet sitesi kullanılmaktadır.  Akademik takvim ve öğrenci notları gibi birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişmek mümkündür. Kkü obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kkü Obs

Kkü Obs

Kkü Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulun size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi üzerinden de giriş yapabilmek mümkündür. Şifrenizi unuttuysanız ya da sayfanıza giremiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Sistemde kayıtlı olan telefonu numaranız ile parola unutma işlemlerinde şifrenizi sıfırlayabilir veya güncelleyebilirsiniz. Bunu yaparken kullanıcı adınızı, sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı ve belirleyeceğiniz yeni şifrenizi girmeniz gereklidir. Bu işlemin sonunda telefonunuza bir onay kodu gelecektir. Onay kodunu girerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Eğer şifre güncelleme işleminde herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız birim öğrenci işleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

kkü obs

Kırıkkale Üniversitesi Hakkında

 Kırıkkale Üniversitesi kısaltma olarak Kkü olarak bilinmektedir. 

Kırıkkale Üniversitesi, 1992 tarihinde kurulan  tıptan hukuka ve temel bilimlere, sosyal bilimlerden mühendisliğe kadar farklı bölümlerde ve alanlarda eğitim vermekte, geleceğin güvencesi olan gençlerin ahlaklı ve donanımlı bir şekilde yetişmesi için çaba sarf etmektedir.

 Bugün itibariyle Kırıkkale Üniversitesi’nde 12 fakülte, 7 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 1 yüksekokul ve 23 araştırma ve uygulama merkezi ile 30 binden fazla öğrenciye hizmet veren, bölgesindeki büyük üniversitelerinden biri konumundadır.

Kırıkkale Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Kırıkkale-Ankara Karayolu üzerindedir. Akademik birimlerin büyük çoğunluğu, bu yerleşkededir. Keskin, Delice ve Bahşılı ilçeleri ile Hacılar Kasabasında ise birer meslek yüksekokulu bulunmaktadır

Eğitim Dilleri Nelerdir? 

Eğitim dilleri olarak; Kırıkkale Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçe’dir. Bununla beraber İngilizce Eğitim veren bölümler bulunmaktadır. 

İletişim Bilgileri

Kırıkkale Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir.

Adres:

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü Ankara Yolu 7. Km 71450 Yahşihan/KIRIKKALE 

Öğrenci İşleri: 

444 99 71

E-Posta: mailto:kirikkaleuniversitesi@hs01.kep.tr

 kirikkaleuniversitesi@hs01.kep.tr

Öğrenci şifresi nasıl alınır ?

Öğrenci numaranızı öğrendikten sonra öğrenci şifrenizi almak için https://ogrenciportal.kku.edu.tr/
bağlantısına tıklayarak kkü obs giriş Ekranını açınız. Açılan aşağıdaki ekranda “Şifre Sıfırlama” butonu
kullanılarak şifre sıfırlama ekranına ulaşılır.

Öğrenci Numarası Nasıl Öğrenilir ?

E-devlet üzerinden kayıt işlemi tamamlandıktan sonra öğrenci numaranızı öğrenmek
için https://obs.kku.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx bağlantısına tıklayınız. Açılan aşağıdaki
ekranda gerekli bilgiler doldurulduktan sonra “Sorgula” butonunu kullanarak öğrenci numaranızı
öğrenebilirsiniz.

Leave a Comment