Kırşehir Ahi Evran Ahi Obs

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerine ait bilgi girişleri için internet sitesi kullanılmaktadır. Akademik takvim ve öğrenci notları vb size ait bilgileri bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ahi obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kırşehir Üniversitesi Obs

Ahi Obs

Ahi Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulun vermiş olduğu size ait öğrenci numarasını ve şifreyi kullanarak öğrenci bilgi sistemine giriş yapmanız mümkündür. Ayrıca E-devlet sistemi kullanılarak ta giriş yapabilmek mümkündür. Eğer şifrenizi unuttuysanız ya da sayfanıza giremiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz.

Obs ekranında belirlenmiş olan şifremi unuttum bağlantısına tıklayarak şifrenizi yenilemeniz mümkündür. İsterseniz daha önce sisteme kayıtlı olan e-posta adresinizi kullanarak isterseniz de öğrenci numarası ve Tc kimlik numarası ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bu işlemi tamamlarken sizden istenen bilgileri doğru girmelisiniz. Aksi taktirde şifreniz sıfırlanmayacaktır. Şifrenizi sıfırlamanızın ardından yeni şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Bu işlemlerin herhangi bir basamağında sorun ile karşılaştığınız taktirde öğrenci işleri birimi ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

ahi obs giriş

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Hakkında

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi  18.05.2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan kanunun ardından “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi” olarak kurulumunu tamamlayan üniversite her geçen yıl büyüyerek gelişmeye devam etmektedir.

Millî ve evrensel değerleri benimseyen, çağın gerektirdiği teknik ve teknolojik becerilere sahip nitelikli bireyler yetiştirmeyi misyon edinmiş bir üniversitedir. Diğer üniversiteler ile yaptığı işbirliği ve sürekli iyileştirmeyi esas alarak yürüttüğü araştırmalar ve ortaya koyduğu kalite sistemleri ile bölgesinin ve ülkenin kalkınmasına katkı sağlayan önemli bir üniversite olan Ahi Evran Üniversitesi kalitesiyle öne çıkmaktadır.

Bölgesel kalkınma ve ihtisaslaşmaya önem veren, ulusal ve uluslararası düzeyde araştırmalar yürüten, nitelikli öğrencilerin tercih ettiği, geliştirdiği eğitim ve kalite yönetim sistemleri ile model alınan bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Eğitim dilleri olarak;  Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçe’dir.

İletişim Bilgileri

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Telefon : +90 850 441 02 44

Fax        :  +90 386 280 46 77

E-Posta : iletişim@ahievran.edu.tr

Adres    :  Bağbaşı Mah. Şehit Necdet Yağız Cad. No: 143 / E Merkez / KIRŞEHİR

ahi obs öğrenci numarası

Ahi obs giriş için gerekli olan öğrenci numarasını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz.

https://obs.ahievran.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx

Leave a Comment