Kafkas Obs Giriş

Kafkas Üniversitesi akademik bilgi girişleri için internet sitesi kullanmaktadır.  Akademik takvim ve öğrenci notları gibi birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Kafkas obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kafkas Üniversitesi

Kafkas Obs

Kafkas Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulun vermiş olduğu size ait kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi kullanılarak ta giriş yapabilmek mümkündür. Eğer şifrenizi unuttuysanız ya da sayfanıza giremiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Okulunuzun size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi girerek obs sisteminden faydalanabilirsiniz. Obs sitemine girmekte sorun yaşıyorsanız şifrenizi unuttuysanız, şifremi unuttum bağlantısını kullanabilirsiniz. Bu bağlantıya tıklayarak ister TC kimlik ve öğrenci numaranız ile isterseniz de daha önce sisteme kayıtlı olan e-posta adresiniz ile şifre yenileme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem esnasında yaşadığınız herhangi bir sorun için üniversitenin öğrenci birimi ile görüşebilirsiniz.

kafkas obs

Kafkas Üniversitesi Hakkında

Kafkas Üniversitesi, 11 Temmuz 1992 tarihinde  kurulmuştur. 1992 Kasım ayında Kurucu Rektörü atanarak eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan Üniversite, kurulduğu tarihte Atatürk Üniversitesinden devredilen bir fakülteydi ve tek programlı bir meslek yüksekokulu ile 245 öğrenci ve 40 öğretim elemanına sahipti. Geldiği bugünkü noktada ise Kafkas Üniversitesi bir bölge üniversitesi olma yolunda hızlı ve emin adımlarla yürüyen, geleceğe güvenle ve umutla bakan bir konumda yer almaktadır. Bugün itibariyle üniversite, ilimizde bulunan 5 ayrı yerleşkede 11 Fakülte, 9 Meslek Yüksekokulu, 3 yüksekokul, 1 Devlet Konservatuarı, 3 Enstitü, 18 Araştırma Merkezi olmak üzere toplam 45 akademik birime, 872 öğretim elemanına ve yaklaşık 20.000 öğrenci kapasitesine sahiptir. Üniversiteye her yıl büyük çoğunluğu bölge dışından olmak üzere yaklaşık 4.500 öğrenci kayıt yaptırmaktadır. Ulusal ve Uluslararası deneyim ve birikime sahip, özverili akademisyenler ile yürütülen eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı bakımından oldukça iyi bir konumdadır.

Üniversite yerleşkesinde bulunan yemekhane, kafeterya gibi hizmetlerle öğrencilerin konforu ve ihtiyaçları ön plandadır. Ayrıca Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait özel yurtlarla, öğrencilerin barınma ihtiyaçları da giderilmektedir.

Öğrenciler ve öğretim görevlileri, Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki Sağlık Merkezi ve Tıp Fakültesi’nden hizmet alabilmektedirler.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Eğitim dilleri olarak; Kafkas Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçe’dir.

İletişim Bilgileri

Kafkas Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü (36100) Merkez / KARS

Talep , Öneri ve Bilgi edinme başvurusu

oidb@kafkas.edu.tr (Öğrenci İşleri)

kafkasunv@hs01.kep.tr (Kep Adresi)

 Telefon: 0 (474) 225 11 50-56

0 (474) 225 11 60

Araştırma Hastanesi: 0 (474) 225 21 05-10

Leave a Comment