Harran Obs Giriş

Harran Üniversitesi öğrenci bilgi girişleri için internet sitesi kullanılmaktadır. Harran Üniversitesi öğrenci giriş sistemi ile öğrenciler ders takvimlerine, aldığı notlara, ders kredi, danışman ve öğretim üyesi bilgilerine ulaşabilirler. Ayrıca ders kayıt işlemleri de bu sistem üzerinden yapılmaktadır. Harran obs sayfasına giriş için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Harran Üniversitesi

harran obs

Harran Obs

Harran Obs giriş için üniversitenin belirlediği internet sitesinin kullanılması gerekmektedir. Öğrenci giriş sisteminden önlisan, lisans ve formasyan öğrencileri giriş işlemi yapabilmektedir. Yeni kayıtlı öğrenciler ve geçiş yapmış olan öğrenciler sisteme ilk kez giriş sağlayacaklarından kayıt olup şifre belirlemeleri gerekmektedir. Öğrenci bilgi sistemine giriş öğrenci numarası ve şifre girişi ile gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerin sistem süresi dolmadan bilgilerini girmeleri gerekmekte ve robot değilim kısmını da doldurmaları gerekmektedir. Sayfa süresi dolduğu zaman yenilenecektir.

Şifrelerini unutan öğrenciler “Şifre sıfırla” seçeneğinden öğrenci şifrelerini de sıfırlayabilirler. Şifre sıfırlama işlemi e-posta adresiyle ya da kimlik bilgileri ile yapılabilir. Formu eksiksiz doldurmak kaydı ile öğrenciler uygun buldukları seçeneği seçebilmektedir. Ayrıca Harran Obs girişlerinde üniversite öğrenci numara ve şifresi dışında e-devlet hesabıyla girme seçeneği de bulunmaktadır. “E- devlet İle Giriş” kısmından işlem yapmak istendiğinde sayfa, e-devlet giriş sistemine yönlendirilmektedir.

obs harran giriş sayfası

Harran Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler

Harran Üniversitesi Şanlıurfa iline bağlı bulunan bir devlet üniversitesidir. 3 enstitü, 9 fakülte, 3 yüksekokul ve 10 meslek yüksek okulunu barındırır. Eğitim dili Türkçe’dir. Eğitim yılı iki yarı yıl şeklindedir ve öğrenciler her yarıyıl kayıtlı bulundukları bölümlerin zorunlu derslerini almak mecburiyetindedir.

Hangi Not Sistemi Kullanılmaktadır?

Harran Üniversitesi not sistemi 4’lük (dörtlük) sistem üzerindendir.

Yurt Olanakları Nasıldır?

Harran Üniversitesi barınma sorunu en az olan üniversitelerden biridir. Yerleşkelerde bulunan erkek ve kız yurtları haricinde il ve ilçe merkezlerde de hizmet veren çok sayıda üniversiteye bağlı yurt bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Harran Üniversitesi iletişim bilgileri;

Rektörlük Santral: +90 414 318 30 00

Faks: +90 414 318 31 90

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı: +90 414 318 30 19

Faks: +90 414 318 31 97

Herhangi bir sorununuz olursa öğrenci işlerine ulaşabilirsiniz. Obs giriş işlemleri için yukarıdaki anlattığımız adımları takip edebilirsiniz. Öğrenci bilgilerini unuttuysanız şifrenizi sıfırlayabilir veya e devlet üzerinden obs harran sistemine giriş yapabilirsiniz

Leave a Comment