Gaziantep Üniversitesi Gaün Obs

Gaziantep Üniversitesi bilgi girişleri internet sitesi aracılığı ile yapılmaktadır. Akademik takvim ve öğrenci notları gibi önemli bilgilere  bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişmek mümkündür. Gaün obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Gaün Obs

Gaün Obs Giriş

Gaün Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulunuzun size vermiş olduğu  kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi üzerinden de giriş yapmak mümkündür. Şifrenizi unuttuysanız ya da parolanızı güncellemek isterseniz şu adımları takip edebilirsiniz;

Sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranız ile parola unutma işlemlerinde şifrenizi sıfırlayabilir veya güncelleyebilirsiniz. Bunu yaparken kullanıcı adınız ile sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı ve belirleyeceğiniz yeni şifrenizi girmeniz gerekir. Bu işlemin sonunda telefonunuza bir onay kodu gönderilir. Onay kodunu girerek  işlemi tamamlayabilirsiniz. Eğer şifre güncelleme işlemi ile ilgili bir sorun yaşarsanız  birim öğrenci işleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

gaün obs

Gaziantep Üniversitesi Hakkında

Gaziantep Üniversitesi, güçlü akademik kadrosu, sosyal ve kültürel imkânları, fiziki altyapısı ile bir dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir. Gaziantep Üniversitesi, İntörn Eğitim Modeli, Üniversite-Sanayi İş Birliği ve Toplumsal Duyarlılık Projeleri başta olmak üzere Türkiye’deki diğer üniversitelere örnek olan projeleriyle dikkatle izlenen bir üniversitedir. 

 20 Fakülte, 5 Enstitü, 2 Yüksekokul ve 11 Meslek Yüksekokulu ile hizmet vermektedir. Tüm fakülte ve yüksekokullarda öğrenci alınan bölüm ve program sayısı 2019 yılında toplamda 146 olmuştur.

Eğitim Dilleri Nelerdir? 

Eğitim dilleri olarak, Üniversitede Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinde eğitim dili İngilizce olup, Tıp Fakültesinde ’de Türkçe ve İngilizce programlar bulunmaktadır. İlahiyat Fakültesinde zorunlu Arapça, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde ise isteğe bağlı hazırlık sınıfları bulunmaktadır. Ayrıca Üniversitede 12 programda Arapça eğitim verilmekte olup, 3 dilde (Türkçe, İngilizce ve Arapça) eğitim veren Türkiye’nin tek üniversitesidir.

İletişim Bilgileri

Gaziantep Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres; Üniversite Bulvarı 27310 Şehitkamil – Gaziantep, TÜRKİYE

Tel +90 (342) 360 1200   

 +90 (342) 317 1000

Faks +90 (342) 360 1013

E-posta bilgi@gantep.edu.tr

ALO GÜVENLİK | 317 1717

Öğrenci İşleri 0850 227 27 41

Gaün Obs giriş yaparken herhangi bir sorun yaşarsanız öğrenci işleri ile iletişime geçebilirsiniz. Obs giriş için e devlet hesabınızı da kullanabilirsiniz.

Leave a Comment