Erciyes Üniversitesi Erudm

Erciyes Üniversitesi ders materyalleri portalı için internet sitesi kullanmaktadır.  Ders materyalleri ile ilgili birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Erudm giriş işlemi için gereken bilgiler yazının devamındadır. Aşağıdaki bağlantıdan Erudm giriş sayfasına gidebilirsiniz.

Erciyes Üniversitesi

erudm giriş

Erudm Giriş

Öğrenciler  parola belirleme  bağlantısından  ilk parolasını belirledikten sonra kurumsal mail adresi öğrencino@erciyes.edu.tr  ve kendi belirlediği parola ile ERUDM sistemine giriş yapabilecektir. Parola sıfırlamanız gerekirse bu aşamada cep telefonu bilgisi gerekir. Cep telefonu bilgisi eksik veya yanlış olan öğrenciler sorun yaşayabilir. Bu öğrenciler OBİSİS sisteminde yer alan cep telefonu alanını güncelledikten bir saat sonra parola belirleme adresinden parolasını yeniden oluşturabilecektir.

Erciyes Üniversitesi Hakkında

Erciyes Üniversitesi 1978 yılında Kayseri Üniversitesi adıyla kurulmuştur. Günümüzde toplam 19 fakülte, 2 meslek yüksekokulu, 7 enstitü, 1 yüksekokul, 6 bölüm, 42 araştırma merkezi ve 1350 yataklı gelişmiş bir uygulama hastanesi bulunmaktadır. Bölgede önemli sağlık kuruluşları da bulunmaktadır. Üniversitede, şuan 2400’e yakın akademik personel görev yapıyor. Bunun yanında yaklaşık 53.000’e yakın öğrenci de eğitim almaktadır.

Erciyes Üniversitesi’nde 1984 yılından sonra lisansüstü eğitim ağırlık kazanmıştır. Bu amaçla hizmet veren Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler, Güzel Sanatlar, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile Gevher Nesibe Tıp Tarihi Enstitüsü’nde şuan 6.202’e yakın öğrenci yüksek lisans yapıyor. Erciyes Üniversitesi eğitim, öğretim ve araştırma alanında nitelikli, bilimsel değerlere ve etik değerlere önem veren ve mesleki alanda kendini sürekli geliştiren genç nesil yetiştirmeyi kendine amaç edinmiştir. Sosyal sorumluluk bilincine sahip, bilim, sanat ve teknoloji alanında üreten bir üniversitedir. Ülke gelişimine katkıda bulunmayı önemli ölçüde görev edinmiştir. Ulusal ve uluslararası projeler üreten ve topluma hizmet eden saygın bir yeri olan seçkin bir üniversitedir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Eğitim dilleri olarak; Erciyes Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçe’dir. İngilizce ve Rusça dil okullarında bu dillerde eğitim verilmektedir.

İletişim Bilgileri

 Erciyes Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Yenidoğan Mahallesi Turhan Baytop Sokak No:1 38280 TALAS / KAYSERİ

Telefon: +90 352 2076666

+90 352 4374931

basinyayin@erciyes.edu.tr

KEP Adresi : erciyesuni@hs01

Leave a Comment