Bys Marmara

Marmara Üniversitesi duyurular için internet sitesi kullanmaktadır. Öğrenciler notlarını ve akademik takvim gibi bilgileri kendi sayfalarına girerek öğrenebilirler. Bys Marmara giriş için gerekli bilgiler aşağıda mevcuttur.

Marmara Üniversitesi

bys marmara giriş

Bys Marmara Giriş

Bys Marmara ilk kez giriş yapabilmek için, kullanıcı adı ve şifre gereklidir. Sisteme ilk kez giriş yapacaksanız ilk şifremi oluştur butonuna tıklayarak, kullanıcı türü, tc kimlik no, baba adı ve doğum tarihi bilgilerini girmeniz gerekiyor. İlk şifreyi aldıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız ya da değiştirmek istiyorsanız şifremi unuttum butonuna tıklayarak kullanıcı adı ve baba adını girmeniz gerekir. Bütün bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra parola yenileme işlemini tamamlamış olursunuz. Herhangi bir sorun yaşamanız halinde öğrenci işleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Marmara Üniversitesi Hakkında

Marmara Üniversitesi ülkemizin en köklü eğitim öğretim kurumlarının başında gelmektedir. Hamidiye Ticaret Mekteb-i Âlisi adıyla 16 Ocak 1883 yılında Ticaret ve Ziraat Orman ve Maadin Nezareti’ne bağlı olarak Cağaloğlu’nda İstanbul Kız Lisesi’nin arkasında bulunan bir evde eğitime başlamıştır. Marmara Üniversitesi 1887 yılında ilk mezunlarını (13 kişi) vermiştir. 21 Eylül 1889’da Maârif Nezâreti’ne bağlanmış, 1893 yılında ileride ıslah edilerek tekrar açılmak üzere lağvedilmiştir. 15 Ekim 1897 tarihinde yine Maârif Nezâreti’ne bağlı olarak yeniden açılmıştır. O tarihten günümüze kadar kesintisiz olarak eğitim faaliyetlerini sürdürmüştür. 1959 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi haline dönüşen, 1982 yılındaki düzenlemeler ile Marmara Üniversitesi ismiyle Türk Yükseköğretim Kurumları arasındaki yerini almış bir üniversitedir.

Marmara Üniversitesi, 9 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ile 1982 – 1983 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. Bugün ise 18 fakülte, 4 yüksekokul, 12 enstitü ile eğitim ve öğretim hayatına devam etmektedir. Üniversitede halen 369 adet açık olan ön lisans ve lisans programı mevcuttur.

Marmara Üniversitesi, 80 binin üzerinde öğrencisi ve 3300 öğretim üyesi ile Türkiye’nin bilimsel birikimine katkıda bulunan önemli yükseköğretim kurumlarından birisidir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Marmara Üniversitesi temel eğitim dili Türkçedir. Bunun yanında, Fransızca, Almanca, İngilizce ve Arapça’dan oluşan 5 dilde eğitimi bünyesinde toplamış bir üniversitedir. bu özelliği ile Marmara Üniversitesi Türkiye’deki tek, çok dilli üniversitesidir.

İletişim Bilgileri

Marmara Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi 34722 Kadıköy – İstanbul

Telefon : 0216 777 00 00

Bys Marmara giriş için gerekli olan öğrenci şifrenizi unuttuysanız aşağıdaki bağlantıdan yeni bir şifre alabilirsiniz.

https://bys.marmara.edu.tr/UniFrame/lostpassword/default2.aspx?lang=tr-TR

Obs giriş için gerekli olan kullanıcı adını unuttuysanız aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

https://bys.marmara.edu.tr/UniFrame/lostpassword/KullaniciAdiHatirlama.aspx?lang=tr-TR

Leave a Comment