Bozok Obs Yozgat Üniversitesi

Yozgat Bozok Üniversitesi bilgi girişleri internet sitesi aracılığı ile yapılmaktadır. Bu internet sitesi aracılığı ile akademik takvim ve öğrenci notları gibi önemli bilgilere kolaylıkla erişmek mümkündür. Bozok Obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bozok Obs

Bozok obs

Bozok Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulun size vermiş olduğu  kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi üzerinden de giriş yapılabilmektedir. Şifrenizi unuttuysanız ya da parolanızı güncellemek isterseniz şu adımları takip edebilirsiniz;

Sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranız ile parola unutma işlemlerinde şifrenizi sıfırlayabilir veya güncelleyebilirsiniz. Bunu yaparken kullanıcı adınız ile sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı ve belirleyeceğiniz yeni şifrenizi girmeniz gerekir. Bu işlemin sonunda telefonunuza bir onay kodu gelecektir. Onay kodunu girerek  işlemi tamamlayabilirsiniz. Eğer şifre güncelleme işlemi ile ilgili bir sorun yaşarsanız  birim öğrenci işleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

bozok obs

Yozgat Bozok Üniversitesi Hakkında

Yozgat Bozok Üniversitesi, 2006 yılında kurulmuştur.

Kuruluş aşamasını tamamladıktan sonra gelişimine hızla devam eden Üniversite, 2006-2007 Akademik yılında 4 Fakülte, , 2 Meslek Yüksekokulu,  1 Yüksekokul ve 2 Enstitü ile başladığı eğitim-öğretim faaliyetlerine, 2021-2022 eğitim- öğretim yılında 14 Fakülte, 8 Meslek Yüksekokulu, 4 Yüksekokul, 2 Enstitü, 1 Araştırma ve Uygulama Hastanesi, 15 Uygulama ve Araştırma Merkezi, 1 Teknopark, 1 Teknoloji- Transfer Ofisi ve Rektörlüğe bağlı 4 bölüm ile devam etmektedir. 20 bine yakın öğrencisi, 1000’e yakın akademik personel, 1000’den fazla idari ve destek hizmet personeli ile faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Eğitim Dilleri Nelerdir? 

Eğitim dilleri olarak; Türkçe dili kullanılmaktadır.

İletişim Bilgileri

Yozgat Bozok Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Telefon : 0(354)217 89 91

Adres: Erdoğan Akdağ Kampüsü Atatürk Yolu 7. Km 66900 Yozgat

Genel.sekreterlik@bozok.edu.tr

bozokuniversitesi@hs01.kep.tr

bozok obs şifre öğrenme

Obs bozok hesabınız henüz yoksa aşağıdaki bağlantıdan hesap açma sayfasına giriş yapabilirsiniz. Obs giriş işlemleri için öğrenci hesabınız olmak zorundadır.

http://hesap.bozok.edu.tr/

Leave a Comment