Bingöl Obs Giriş

Bingöl Üniversitesi öğrencilerine ait bilgi girişleri için internet sitesi kullanılmaktadır.  Akademik takviminiz ve öğrenci notlarınıza dair birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Bingöl obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bingöl Üniversitesi Obs

Bingöl Obs

Bingöl Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Üniversitenin size ait olarak vermiş olduğu öğrenci numarası ve parolayı kullanarak  öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi kullanılarak ta giriş yapabilmek mümkündür. Eğer şifrenizi unuttuysanız ya da sayfanıza giremiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Şifremi unuttum bölümüne tıklayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bağlantıya tıkladığınızda ekrana öğrenci numarası, TC kimlik numarası, doğum tarihi ve sınıfınız ile ilgili bazı bilgiler sorulmaktadır. Ya da e posta adresinizi girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz. Sizden istenen bilgileri girmenizin ardından şifre yenileme işleminizi başarıyla tamamlamış olacaksınız. Obs Bingöl öğrenci girişi işlemini yapabilirsiniz. Dilerseniz yeni şifreniz ile obs sayfasına giriş yapabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken herhangi bir sorun çıkması durumunda öğrenci işleri birimine başvuruda bulunabilirsiniz.

bingöl obs giriş

Bingöl Üniversitesi Hakkında

2007 yılında kurulan Bingöl Üniversitesi kurulduğu günden itibaren hızla büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir. Şu an itibariyle Bingöl Üniversitesi’nde 9 fakülte, 1 yüksekokul, 5 enstitü,  6 meslek yüksekokulu, 21 araştırma merkezi ve 1 laboratuvar ile eğitim-öğretim-araştırma faaliyetleri sürdürülmektedir. Ayrıca 69 ön lisans, 38 lisans, 47 yüksek lisans ve 15 doktora programı olmak üzere toplamda 169 program ve 15290 öğrencisi bulunmaktadır.

Üniversite 2017 ve 2018 yıllarında iki önemli alanda pilot üniversite seçilmiştir. 2017 yılında Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen ve Yüksek Öğretim Kurumu tarafından organize edilen “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması” Projesi kapsamında Tarım ve Havza Bazlı Kalkınma alanında, 2018 yılında da Yükseköğretimde “Dijital Dönüşüm” çalışmaları kapsamında pilot üniversite seçilmiştir.

Bingöl Üniversitesi doğanın teknoloji ile buluştuğu uzman bir üniversite olarak hem eğitim-öğretim ve ar-ge altyapısı ile, hem akademik kadrosuyla, hem de öğrenci performans ve başarı açısından ulusal ve uluslararası seviyede bir hizmet vermektedir. Güncel bilgi ve teknolojiyi kullanan ulusal ve uluslararası standartlarda eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve uygulamaları sayesinde çok önemli gelişme kaydeden üniversitelerden biri haline gelmiştir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Bingöl Üniversitesi eğitim dili temel olarak Türkçe’dir.

Bingöl Üniversitesi İletişim Bilgileri

Bingöl Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Selahaddin-i Eyyubi Mah. Üniversite Cad. No: 1 Posta Kodu: 12000 Bingöl / TÜRKİYE

Telefon: (0426) 216 00 12

bingöl obs şifremi unuttum

Obs Bingöl Şifremi unuttum

Bingöl obs giriş için gerekli olan öğrenci şifrenizi unuttuysanız aşağıdaki bağlantıdan sıfırlayabilirsiniz. Önce Bingöl obs sayfasına giriş yapalım. Sayfanın en altında bulunan şifre sıfırla bağlantısına tıklayın.

Leave a Comment