Batman Üniversitesi Batman Obs

Batman Üniversitesi bilgi girişleri için internet sitesi kullanılmaktadır.  Akademik takvim ve öğrenci notları gibi birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Batman obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Obs Batman

batman obs

Batman Obs

Batman Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulunuzun size ait olarak vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi kullanılarak ta giriş yapabilmek mümkündür. Eğer şifrenizi unuttuysanız ya da sayfanıza giremiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Sistemde kayıtlı olan cep telefon numaranız ile giriş yaparak, parola unutma işlemlerinde şifrenizi sıfırlayabilir veya güncelleyebilirsiniz. Şifre işlemleri esnasında kullanıcı adınız, öğrenci numaranız ve TC kimlik numaranız ile şifrenizi yenilemeniz istenebilir. Öğrenci numarası ya da e-posta adresiniz ile şifrenizi yenileyebilirsiniz. Size ait bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra şifre yenileme işleminizi tamamlamış olursunuz. Yeni belirlemiş olduğunuz şifre ile obs sayfasına giriş yapabilirsiniz. Hâlâ sorun yaşıyorsanız üniversitenin öğrenci işleri birimi ile iletişime geçebilirsiniz.

Batman Üniversitesi Hakkında

Batman Üniversitesi hızla gelişen ve büyüyen bir üniversite olmakla beraber halen; 1 Enstitü, 10 Fakülte, 1 Yüksekokul, 7 Meslek Yüksekokulu ve 17 Araştırma ve Uygulama Merkezi eğitim öğretim alanında hizmet vermektedir. Türkiye’de yalnız birkaç üniversitede olan Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü de Batman Üniversitesi’nde bulunmaktadır.

Bölgesel kalkınmaya önemli ölçüde katkı sağlayan, enerji alanında pilot üniversite seçilmiş bir üniversitedir. Bilgiyi enerjiye dönüştüren üniversite sloganıyla, öğrencilerini donanımlı bir şekilde, eğitim öğretim teknolojilerini kullanan, bilgiyi üreten ve geliştiren birer yetişkin olarak yetiştirmeye özen göstermektedir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Eğitim dilleri olarak;  Batman Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçe’dir.

İletişim Bilgileri

 Batman Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Batman Üniversitesi Rektörlüğü, 72100, Kampüs / BATMAN

Telefon: 444 9 072

batman obs öğrenci numarası

Batman Obs Yeni Kayıt Girişi

Üniversiteye yeni kayıt olduysanız Öğrenci numaranızı bilmeden sisteme giriş yapamazsınız. Öğrenci numarasını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://obs.batman.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx

Leave a Comment