Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Ybu Obs

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bilgi girişleri için internet sitesi kullanılmaktadır.  Akademik takvim ve öğrenci notları gibi birçok önemli bilgiye bu internet sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Ybu obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yıldırım Beyazıt Obs

Ybu Obs

Ybu Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulun vermiş olduğu size ait kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi kullanılarak ta giriş yapabilmek mümkündür. Eğer şifrenizi unuttuysanız ya da sayfanıza giremiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Sistemde kayıtlı olan cep telefon numaranız ile giriş yaparak, parola unutma işlemlerinde şifrenizi sıfırlayabilir veya güncelleyebilirsiniz. Şifre işlemleri esnasında kullanıcı adınızı, sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı ve belirleyeceğiniz yeni şifrenizi girmeniz gerekecektir. Bu işlemin sonunda cep telefonunuza bir onay kodu gelir. Siz bu onay kodunu girerek  işlemi tamamlayabilirsiniz. Eğer şifre güncelleme işleminde herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız  birim öğrenci işleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

ybu obs giriş

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hakkında

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kısaltma olarak Ybu olarak bilinmektedir. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, bilimsel veriler ışığında çağın ihtiyacına cevap veren araştırma faaliyetleri ile bilim ve teknolojiye katkıda bulunan, donanımlı bireyler yetiştirmek amacıyla ülkemizin 97. ve başkent Ankara’ nın 5. devlet üniversitesi olarak açılmkştır. Üniversitede  1 yüksekokul 7 fakülte ve 4 enstitü ile 1 konservatuvarla 03 Ekim 2011 tarihinde eğitim-öğretime  başlamıştır. 2021 itibari ile 15 fakülte, 1 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuvarı, 5 enstitü ve 24 uygulama ve araştırma merkezi bulunmaktadır.

Ülkemize ve bütün insanlığa hizmet eden, güncel sorunlara duyarlı,  bilimin ve insanlığın geleceğine yön veren, ülkemize ve topluma yol gösteren bir nesil yetiştiren üniversite olma hedefi ile yoluna devam etmekte olan bir üniversitedir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Eğitim dilleri olarak; Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde eğitim dili temel olarak Türkçe’dir. Bununla beraber  Tıp, Havacılık ve Uzay Bilimleri, Mühendislik, Mimarlık, Siyasal Bilgiler ve İşletme Fakülteleri ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Programında  %100 İngilizce eğitim verilmektedir.

Hukuk Fakültesi Devlet üniversiteleri içinde ilk olma özelliğiyle  başladığı % 30 İngilizce eğitim programına devam etmektedir. İnsan ve Toplum bilimleri Tarih programı da  %30 İngilizce eğitim vermektedir.

İletişim Bilgileri

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi Esenboğa/ANKARA

Tel : +90 312 906 1000

Fax : +90 312 906 2950

basin@aybu.edu.tr

ybu obs öğrenci no öğrenme

Öğrenci bilgi sistemi giriş için gerekli olan öğrenci numaranızı öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Öğrenci numaranızı aldıktan sonra ybu obs sistemine giriş yapabilirsiniz.

https://obs.aybu.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx

Leave a Comment