Ankara Obs Giriş

Ankara Üniversitesi akademik takvim, öğrenci notları gibi sizi ilgilendiren bilgi girişleri için internet sitesi kullanılmaktadır. Sizde bu internet sitesi aracılığı ile öğrenci notları ve akademik bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Ankara obs giriş işlemi yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ankara Üniversitesi

Ankara Obs

Ankara Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulunuz size bir kullanıcı adı ve şifre verecektir. Bu bilgileri kullanarak obs sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi kullanılarak ta giriş yapabilmek mümkündür. Eğer şifrenizi unuttuysanız ya da sayfanıza giremiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

Şifremi unuttum bağlantısına tıklayarak şifre yenileme ekranına ulaşabilirsiniz. O bağlantıda kimlik doğrulama bölümü bulunmaktadır. Kimlik doğrulama bölümünde sizin daha önce belirlemiş olduğunuz şifre sıfırlama sorusunu seçmeniz isteniyor. Soruya vereceğiniz doğru cevap sonrasında şifrenizi sıfırlayabilir ve yeni şifre oluşturabilirsiniz. Eğer şifre güncelleme ya da sıfırlama işlemi esnasında herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız  üniversitenin belirlediği öğrenci işlerine başvurmanız gerekecektir.

ankaa obs giriş

Ankara Üniversitesi Hakkında

 Ankara Üniversitesi, Cumhuriyet tarihinden itibaren, misyonunu milletiyle  bütünleştirmiş bir üniversitedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, sadecee bir yönetim biçimini değiştirmekten ibaret olmayıp, çağdaş bilim ve demokratik değerlere aynı zamanda kurumlara dayalı büyük bir toplumsal dönüşüm sistemidir. Ayrıca Ankara Üniversitesinin açılma amacı; bilinen üniversite amaçlarının yanında, özel bir misyonu üstlenmiştir Ankara Üniversitesi, Atatürk ilke ve inkılâplarının köklerini oluşturmak, bu ilke ve inkılâpları herkes için yaymak amacını gütmektedir. Inkılapların çağdaşlık, bilim ve aydınlığın ifadesi olduğunu savunan temeli bizzat yüce Atatürk tarafından atılmış bir üniversitedir. Atatürk’ün izinde yürüyen, bilimin ve ilimin ışığında kendini geliştirerek, Adres ülkesini gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmak için çalışan bir genç nesil yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Ankara Üniversitesi ilgili bölümlere göre Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerinde eğitim vermektedir. Bununla birlikte temek eğitim dili olarak Türkçe eğitim vermektedir.

İletişim Bilgileri

Ankara Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, Dögol Caddesi 06100 Beşevler / Ankara / Türkiye

 Telefon +90 (312) 2126040

 Fax +90 (312) 2126040

 E-Posta ankara@ankara.edu.tr

Ankara Üniversitesi Öğrenci şifremi unuttum, aşağıdaki bağlantıdan şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Leave a Comment