Aksaray Üniversitesi Asü Obs

Aksaray Üniversitesi bilgi girişleri internet sitesi aracılığı ile yapılmaktadır. Bu internet sitesi üzerinden akademik takvim ve öğrenci notları gibi önemli bilgilere kolaylıkla erişmek mümkündür. Asü obs giriş işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Asü Obs

Asü Obs

Asü Obs Giriş için bu yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Okulun size vermiş olduğu  kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca E-devlet sistemi üzerinden de giriş yapılabilmektedir. Şifrenizi unuttuysanız ya da parolanızı güncellemek isterseniz şu adımları takip edebilirsiniz;

Sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranız ile parola unutma işlemlerinde şifrenizi sıfırlayabilir veya güncelleyebilirsiniz. Bunu yaparken kullanıcı adınız ile sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı ve belirleyeceğiniz yeni şifrenizi girmeniz gerekir. Bu işlemin sonunda telefonunuza bir onay kodu gelecektir. Onay kodunu girerek  işlemi tamamlayabilirsiniz. Eğer şifre güncelleme işlemi ile ilgili bir sorun yaşarsanız  birim öğrenci işleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

asü obs

Aksaray Üniversitesi Hakkında

Aksaray Üniversitesi 2006 yılında kurulmuş genç bir üniversite olmakla beraber köklü bir geçmişe sahiptir. Kuruluşu 1986 yılına dayanmaktadır. “Evrensel Düşünen Yereli Gözeten” sloganıyla belirlediği hedefler doğrultusunda hızla büyüyen üniversite 2006 yılından bugüne gelinen noktada; 12 Fakülte, 1 Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 1 Yüksekokul, 6 Meslek Yüksekokulu  3 Enstitü ve 17 Araştırma Merkezi ile ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyinde 23 bin öğrencisiyle eğitim ve öğretime halihazırda devam etmektedir. Gerek uluslararası gerekse ulusal camiada elde ettiği başarılar ile dikkat çeken Aksaray üniversitesi eğitim-öğretim, araştırma ve bilimsel faaliyetler tam zamanlı çalışan deneyimli, dinamik, başarılı ve yetkin 798 öğretim görevlisi ve 317 idari personeli tarafından yürütülmektedir. 

Eğitim Dilleri Nelerdir? 

Eğitim dilleri olarak; Türkçe dili kullanılmaktadır. 

İletişim Bilgileri

Aksaray Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Aksaray Üniversitesi 68100 Merkez/AKSARAY

aksarayuniversitesi@aksaray.edu.tr

Kep Adresi: aksarayuniversitesi@hs01.kep.tr

Web Sitesi

www.aksaray.edu.tr

Leave a Comment