Adıyaman Üniversitesi Adyü

Adıyaman Üniversitesi öğrenci duyuruları akademik takvim, ders notları gibi bilgileri duyurmak için internet sitesi kullanmaktadır. Öğrenciler notlarını ve akademik takvim gibi bilgileri kendi sayfalarına girerek öğrenebilirler. Adyü obs giriş için gerekli bilgiler aşağıda mevcuttur.

Adıyaman Üniversitesi Obs

adyü

Adyü Obs

Adyü obs ilk kez giriş yapabilmek için, öğrenci numarası ve şifre gereklidir. E devlet ile de giriş yapabilmek mümkündür. Şifrenizi unuttuysanız ya da değişiklik yapmak istiyorsanız şifremi unuttum butonuna tıklayarak öğrenci NO, TC kimlik no, anne adı, baba adı, doğum tarihi gibi sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girmeniz gerekiyor. Bu işlemin ardından şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamanız halinde öğrenci işleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Adıyaman Üniversitesi Hakkında

Adıyaman Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Harran Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi’nin 17 Mart 2006 tarihinde Adıyaman ili içerisindeki yüksekokul ve fakültelerin birleştirilmesiyle kurulmuş bir üniversitedir. Adıyaman Üniversitesi’nin 4 kampüsü olan Merkez kampüsü, Kâhta kampüsü, Gölbaşı kampüsü ve Besni kampüsü ile toplamda 287 bin metrekarelik bir alanda hizmet vermektedir.

İçerisinde yabancı uyruklu öğrencilerin de yer aldığı 17 binden fazla öğrencisi bulunan bir üniversitedir. Adıyaman Üniversitesi, 13 fakülte, 1 enstitü, 6 meslek yüksekokulu, 3 yüksekokul ve 18 araştırma ve uygulama merkezini bünyesinde barındırmaktadır. İnsani değerlere saygılı, toplumsal gelişimi önemseyen, araştıran, geliştiren ve yaşadığı topluma katkıda bulunan bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Teknolojiyi üreten ve kullanan nesillerin önemini bilmekte ve bu amaçla eğitim öğretim programını geliştirmektedir. Ulusal ve uluslararası standartlarda bir eğitim vermeyi amaçlayan Adıyaman Üniversitesi, bilgiyi üreten, geliştiren, paylaşan bir üniversitedir. Yeşili seven, çevre dostu bir üniversite olmaktan gurur duyan Adıyaman Üniversitesi doğanın ve engelsiz bir geleceğin önemini öğrencilerine anlatmakta ve onları birer çevresine saygılı bireyler olarak yetiştirmektedir. Bölgesinde tercih edilen saygın bir üniversitedir.

Eğitim Dilleri Nelerdir?

Adıyaman Üniversitesi temel eğitim dili Türkçedir.

İletişim Bilgileri

Adıyaman Üniversitesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres :  Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ)

Altınşehir Mah. 3005. Sok. No:13

02040, Merkez / ADIYAMAN

Telefon :              +90 (416) 223 3800-01-02-03-04-05-06

Faks :     +90 (416) 223 3843

İnternet :            https://adiyaman.edu.tr

E-posta :              adyu2006@adiyaman.edu.tr

KEP adresi :        adiyamanuniversite@hs01.kep.tr

Leave a Comment